17.kapitola Nákupní horečka

24. ledna 2010 v 5:00 | Kari |  Together we are strong

Další kapitola, Alice se pomalu dostává k pravdě!


Z pohledu Belly:
Stála tam ona - Victorie. Edward začal vrčet a chtěl se na ni vrhnou, ale zabránila mu v tom Alice. Ale Victorie neměla pud sebezáchovy a provokovala ho. A tak jsem musela zasáhnout já. Victorii jsem vcelku zaujala, ale můj ledový klid ji dost vykolejil, cítila strach a měla proč. Ale nemohla si nechat ujít příležitost popíchnout Edwarda a ukázat mu vzpomínky na tu lidskou Bellu, kterou málem zabila. Pak si ale uvědomila, že jsem ji oslovila jménem a tak se zeptala:"Jak vůbec znáš mé jméno?"

A tak promluvila Angela. Victorii znala i osobně, ale nepadli si do oka. Zaprvé kvůli mě a pak Victoriin nový přítel se zamiloval do Angie a tak ho nakonec zabila Victorie sama. Victorie sice na povrch vypadala klidně, ale uvnitř vřela žárlivostí a chystala se vrhnout na Angie. Zasáhla jsem ji statickou elektřinou a pak jsem se postarala o ty, co přišli s ní. Všechny jsme je naházeli do ohně, který mezitím Alek rozdělal.

Cullenovi na nás celou dobu zírali a nebyli schopni slova:"Myslím, že je čas se rozloučit,"řekla jsem a mířila společně s rodinou k našim autům.

Alice mi ještě připomněla naše zítřejší nákupy a přímo z ní tryskalo nadšení. Jí nezabrání v nakupování opravdu nic! Musela jsem se zasmát, jak se vůbec ale vůbec nezměnila.

Doma jsem si sedla ke klavíru a začala hrát melodii, která mi zněla v hlavě. Byla stejná jako můj příběh, ze začátku tichá, milá, změnila se na krásnou melodii plnou kouzla (můj život s Edwardem), ale pak přišla bouře a velice teskná melodie, se spoustou smutku a slz. Měla jsem z toho chuť začít brečet, jenže přišla znovu změna. Melodie byla podobná té ze začátku, ale byla důraznější a hlasitější, když jsem přestala hrát, byla jsem spokojená. Jako by mi to vyhnalo nepříjemné myšlenky z hlavy.

oOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Ráno měla Jane zásadní problém - nevěděla co na sebe, musela jí s tím pomoct až Alice, která mezitím přišla. Já a Angela jsem mezitím čekali dole. První dorazila Alice a mě děsně rozesmály její myšlenky. Chtěla si nechat zvětšit svoji šatnu, protože zjistila, že Jane ji má dvakrát větší než ona a to přece nemohla dopustit. Pak nám ještě dala přednášku, jak je toto nakupování děsně ,ale desně důležitý.

Nasedly jsme do jejího nového auta - zářivě žlutého porche a vyrazily jsem vysokou rychlostí do největšího nákupního centra v okolí. Alice rychle zaparkovala a začala pročesávat první obchod. Nahnaly nás s Angelou do kabinek a začaly nosit hromady oblečení. Hned jak jsme zaplatily, zahnala nás zase do dalšího a dalšího. Ještě že už jsem zvyklá na nákupy s Jane, jinak bych teď padla a nevstala.

Byly jsme zrovna v obchodě s botama, když se stala nemilá věc, vypadla mi kontaktní čočka. "A sakra," nadávala jsem, neboť jsem si náhradní nechala v autě. To ale přilákalo Alicinu pozornost a hned si toho všimla.

"Ty jsi vegetarián?" vykřikla na celý obchod. Štěstí, že lidé okolo nevěděli, co to znamená. Měla jsem chuť ji uškrtit. Být tady nějaký upír - máme problém a to velký.

"Víc nahlas by to nešlo, myslím, že tě neslyšel zbytek rodiny," zasyčela jsem na ni naštvaně a táhla ji do rohu.

Skoro skákala radostí. "Proč nosíš ty čočky, když jsi vegetarián." a to znamená, že můžeš chodit s Edwardem - jak jsem si přečetla v jejích myšlenkách.

"Co by asi udělali ostatní upíři, kdyby zjistili, že dcera jejich vůdce je vegetariánka, stejně jako její garda!" zeptala jsem se ji, jako bych mluvila s pětiletým dítětem. Někdy ji to opravdu chvilku trvá, než něco pochopí.

"Takže zbytek jsou taky vegetariáni, to je super. Bob mi... A sakra!" prozradila něco, co neměla. To se jí nestávalo, je trochu víc vykolejená.

"Myslíš jako, že miluje Jane?" to si opravdu myslela, že jsem si toho nevšimla. Nejsem přece blbá, copak jsem blondýna.

Alice měla ještě lepší náladu než předtím, jestli to vůbec šlo. Tančila mezi jednotlivými obchody a kupovala vše, co ji přišlo pod ruku. Jane s Angie se na ni udiveně dívali, ale když uviděli moje oči pochopily. Já jsem si rychle nandala náhradní čočky, co mi podala Jane a vyrazily jsme dál. Čekal nás velice dlouhý víkend.

V noci jsme jeli po dálnici a užívali si tu rychlost. Do New Yorku jsme dorazily brzo a tak jsme ještě prošli pár obchodů, předtím než jsme vyrazily na přehlídku. Měli nádherné modely, ale mě se hned zalíbila černo-bílá souprava: černé zimní kalhoty, které přesto byly na tělo, černý úzký svetr a přes to bílý kabát, který mi sahal sotva pod zadek. K tomu ještě nekonečná černá šála. To jsem tam přece nemohla nechat. Holky mi vybraly ještě něco, ale to neřešila.

V neděli večer jsme dorazily do Darmonthu s přeplněným autem, do kterého jsme se skoro ani nevešly. Alice nás nejdříve zavezla domů a pomohla nám s tou hordou tašek. Alec byl ještě asi u Culenů a plánoval něco s Emmetem. Raději nechci vědět co.

"Uvídíme se zítra," zavolala na nás Alice a už mizela za zatáčkou.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Buffy Buffy | 24. ledna 2010 v 11:26 | Reagovat

super. Ked sa to dozvie Edward bude veselo. Tesim sa na dalsiu.

2 Viky Viky | 24. ledna 2010 v 12:48 | Reagovat

nádhera, moc se těšim na pokračování

3 Bella Bella | 24. ledna 2010 v 18:15 | Reagovat

Skvělíííííííííííííííí............................ta Alice je někdy fakt ztřeštěná :-D

4 Sára Sára | 27. června 2013 v 23:39 | Reagovat

Úžasné!!!!!!! Jsem hlavně ráda, že je to bez pravopisných chyb na rozdíl od jiných povídek, co jsem četla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama