21.kapitola Bez rozloučení

6. února 2010 v 5:06 | Kari |  Together we are strong

Je tu další! min 4 komentáře

Pohled Belly:

Během chvíle jsme dojeli ke klubu, vystoupili jsme a vydali se na parket. Tancovali jsme nějakou dobu, až jsem slyšela podezření v myšlenkách lidí okolo. Raději jsem ostatní upozornila a šli jsme si sednout k tomu nejvzdálenějšímu stolu. Když ale začali hrát pomalou písničku, všechny páry se zvedli. Vlastně Edwarda musela tahat Tanya skoro násilím, protože pořád zíral na mě. Někdy je opravdu nepříjemné, jak je beznadějně zamilovaný. Takhle jsem se chovala předtím já, topila jsem se v jeho zlatých očích a zastavil se mi dech pokaždé, když mě políbil.

U stolu jsme zůstali sami s Jane, ale to se mělo brzo změnit, neboť si se mnou chtěla Alice promluvit. Byla zvědavá na můj příběh, mělo mě napadnout, že jí ta zkrácená verze nebude stačit. Ptala se mě na Edwarda, ale i na Jacoba. Já jí vyprávěla o své závislosti na jeho hlasu. Byla jsem ráda, že Alici nebaví knížky, jinak by znala ten citát z mé oblíbené knížky - Na Větrné hůrce. Objevila jsem ho až po Edwardově odchodu, zvlášť se mi líbilo to "vysál krev",přesně to na něj sedělo.

Snažil se za sebou sice zmást stopy, ale nemohl se ode mě odpoutat, to jak schoval moje věci pod uvolněné prkno v podlaze. Našla jsem je, když jsem se tam vrátila pro pár osobních věcí. Bylo to pár dní po mém pohřbu a já se zašla podívat na svůj hrob. Dolů pod náhrobek jsem dopsala své motto: Láska je věčná. Rychle jsem odtamtud vypadla, nechtěla jsem potkat nikoho známého. Asi by z toho dostali infarkt.

Alice mě už zbytek noci nechala a já jí byla neskonale vděčná, neboť její otázky vyvolaly nepříjemné vzpomínky. Vzpomínky na dobu po jeho odchodu. Co by se asi stalo, kdybych se tehdy dala dohromady s Jacobem - žila bych teď v La Push, se svým manželem a několika dětmi, ale byla bych opravdu šťastná a co on?

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Plynuly dny a naše vztahy s Cullenovými se prohlubovaly. Alice vyrážela na nákupy vždy jenom s Jane a staly se z nich nejlepší kamarádky. Emmet, Jasper a Alek se spolu pravidelně dívali na zápasy, buď u nás nebo u nich. Esme přišla na to, že Angie ráda navrhuje a od té doby nevylezly z Esmeiny pracovny. Carlisle chodil do práce. A zbytek: Tanya se snažila nenechat nás s Edwardem pohromadě, ale měla smůlu, čas od času potřebovala na lov. To pak jsme spolu trávili celý den a povídali si. Jiskření mezi náma sílilo a my se ho snažili nevnímat. On si nebyl jistý, stále miloval Bellu a myslel, že ji podvádí a já, nemohla jsem prostě zapomenout, jak mě opustil.

Tanya byla čím dál víc naštvaná a já se nemohla jinak než smát. Snažila se mi nějak ublížit, ale nepočítala s tím, že jí čtu myšlenky. Vždy jsem se řehtala jak pominutá, když vymyslela nový plán, až si Cullenovi mysleli, že jsem asi blázen. Ale vidět v jejích myšlenkách, jak se mě snaží zabít všemi možnými způsoby, kdo by se nesmál?

Alice mě začínala více a více podezírat, neustále mě sledovala a to mi opravdu nebylo příjemné, strašně jsem si přála, aby konečně zjistila pravdu, ale zároveň jsem nechtěla, aby mě brali jako Bellu, já jsem totiž jiná. Nakonec to za mě vyřešil osud, nebo spíše Aro.

Jednou, když jsem přišla ze školy, čekala na mě ve schránce obálka nadepsaná známým písmem, byla určená mě. Opatrně jsem ji otevřela a začala číst.

Milá Iss,
už tak dlouho jsem vás neviděl. Ve Volteře je bez vás ticho jako v hrobě a ze mě se stává starý mrzout. Ale o tom jsem psát nechtěl, blíží se datum, které se stalo mám oblíbeným dnem. A to den, kdy jsi si se stala mojí dcerou - 27.4. Zvu tě na tvoji oslavu, samozřejmě s sebou vem i ostatní a já doufám, že se tady chvíli zdržíte. Heidy už vše zařídila - máte rezervovanou letenku a na letišti vás bude čekat limuzína. Všichni se na vás už moc těší a já samozřejmě taky.
Tvůj otec Aro Volturi

To znamená, že už se sem asi nevrátíme, ostatní se budou chtít ve Volteře chvíli zdržet a to by se místním učitelům asi nelíbilo. Moje poslední šance, aby Cullenovi znali pravdu, ale nechtěla jsem jim to usnadnit. Je tu jediná možnost - dát jim nápovědu a zjistit, jak moc chtějí najít Bellu.
Než dorazili ostatní domů, stihla jsem nám zabalit věci a napsat dopis pro Edwarda. Položila jsem ho na stůl v kuchyňi a v tu chvíli bouchli dveře a v nich ostatních. Mlčky jsem ukázala na dopis od Ara a oni si ho přečetli. Podle kufrů u dveří pochopili, co se chystá a s kufrem v ruce se vydali k autům. Já jsem ještě sebrala Arův dopis a své věci a naposled se podívala na náš bývalý dům.

Sbohem. A vyjeli jsme na letiště.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baffy Baffy | 6. února 2010 v 8:52 | Reagovat

som zvedava co im tam napisala.chytro dalsiu, nevim sa dockat.

2 Majuš Majuš | Web | 6. února 2010 v 10:58 | Reagovat

Skvělé!! Těším se na další. :-)  :-)

3 Viky Viky | 6. února 2010 v 12:03 | Reagovat

nádherná kapitolka, sem zvědavá co je v tom dopise, moc se těšim na pokračování

4 Courtney Courtney | 6. února 2010 v 14:03 | Reagovat

Pekné, som zvedavá, čo bude v ďalšej kapitolce a čo bude v tom liste, ale Bella ma trochu rozčuľuje. Kvôli Edwardovy, určite sa k nemu vráti a to sa mi nepáči. Raz by si mohla nájsť nakeho upíra a byť bez neho. :-|

5 Bella Bella | 6. února 2010 v 15:26 | Reagovat

Tak a já doufám, že se za nima Bob a Edward rozjedou do Italie....pěkná kapitola ;-)

6 Baffy Baffy | 6. února 2010 v 16:57 | Reagovat

suhlasím.ked im to dojde za pomoci alice tak 100% pojdu za nimi

7 Berninka Berninka | Web | 6. února 2010 v 18:35 | Reagovat

Tak to jsem teda nečekala. Docela by mě zajímalo co jim tam nechala jako vodítko. Rychle další kapitolu, prosím, prosím.  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama