5.kapitola Výcvik

21. února 2010 v 5:00 | Kari |  Šance na štěstí


Chvíle napětí


Druhý den Harryho ještě za tmy probudila Kelly s rošťáckým výrazem. "Vstávat, lemro líná." a hned odběhla z pokoje. Harry se rychle oblíkl do oblečení, které leželo vedle postele a stále rozespalý se vydal do Velké síně. Cestou se trochu probudil a v síňi se přidal k již snídajícím dětem. Ann právě provokovala Tobiase.

"Ale, ale malé děti se hádají!" využil toho ihned Harry a zakousl se do sýrového toastu. Chybělo mu hašteření Rona a Hermiony. Už to byl dobrý rok, co to slyšel naposled, před tím než...než je Ron zradila a přidal se k Voldemortovi. Nenáviděl ho víc než Malfoye, od toho alespoň věděl, co čekat. Ale on mu bodl dýku do zad, nakonec se ukázalo, že jsou mu blíže čistokrevné ideály, než přátelé a rodina. Zemřel mezi prvními v bitvě o Bradavice, ale ne v boji. Voldemort se naštval, když nesplnil úkol, který mu dal a zabil ho sám.

"Jenže my z toho jednou vyrosteme, zato ty zůstaneš dítětem dalších šestnáct let." Tobias nikdy nešel pro odpověď daleko.

"Jak se těšíš na první školní den?" přerušil je tichým hlasem Zac, avšak byla v něm autorita, která všechny donutila se ztišit.

"Docela jo, jen doufám, že budeme mít lepší profesory než Snapea." všichni okolo se rozesmáli.

"Co je???"

"No, jde o to," promluvila Kelly "že základy tě budem učit my a až budeš na stejné úrovni jako my, tak nás budou učit zakladatelé." Harry hned zalitoval, že si z nich před chvílí dělal legraci.

"Neboj, je toho málo, nejsme o moc napřed před sedmákama."

"Říďa řekla, že nám určitě bude stačit týden," snažila se ho povzbudit Marlen.

"Už by jsme měli začít." promluvil opět Zac a společně s ostatními vyšel z Velké síně. Ten den Harryho čekaly Kouzelné formule, Přeměnování a Lektvary. V nich si vedl překvapivě dobře bez přítomnosti Snapea, je zvláštní kolik toho může jeden umaštěnec s velkým nosem způsobit. Bez jeho jedovatých poznámek se Harrymu lépe přemýšlelo a zjistil, že na lektvary není zase tak levý, jak si myslel.

"Není to špatný," zhodnotil Harryho výkon Zac. "Jsem zvědavý, jak si zítra povedeš v Obraně proti černé magii."

Harry si celý den užíval, pořád se smáli a on se konečně cítil volný. Tak se necítil už hodně dlouho, vlastně nikdy. Nejdříve tu bylI Dursleyovi, před nima si musel dávat pozor a pak v Bradavicích ho pořád pronásledoval Voldemort nebo jeho pomocníci. Každý rok byl naplněný bojem o život a Harry nikdy neměl možnost bavit bez podvědomého strachu z toho, kdo z jeho známých bude další obětí. Nejdříve jeho rodiče pak Cedrik, Sirius, Brumbál, Tonks, Remus, Hermiona, Ginny a desítky další lidí, které položili své životy za ně. Ale Harry se rozhodl, že nikdo další už nezemře proto, že se sám nemůže bránit.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

"Máme čerstvé zprávy z Fénixova řádu," ohlásil při večeři Tobias. Když byl řád v Godrikově dole, tak jim do domu dali pár šikovných kouzel. "Včera byli napadeni Longbottomovi, ale měli štěstí. Potterovi teď žijí u nich a společně se ubránili. Manželé Lestrangeovi a Barty Skrk ml. byli zatčeni a uvězněni na doživotí do Azkabanu."

"Jejiž, úplně jsem na to zapomněl a Neville by zase vyrůstal bez rodičů, jen s babičkou." chytl se za hlavu Harry.

"Hele, nejsi Bůh," zatřásla s ním Kelly "nejsi zodpovědný za všechno zlo na zemi. Pojď jdeme si zahrát Famfrpál, to ti zvedne náladu." a táhla Harryho směrem k famfrpálovému hřišti.

Všichni se rychle převlíkli a mezitím Tobias přeměnil pár kamínků na šest hráčů zářivě žlutých hábitech. "Zahrajem si v šesti, dva střelci budou stačit." Rozestavili se na své posty, Harry samozřejmě chytač, Zac brankář, Tobias a Ann střelci a Kelly a Marlen odražeči. Ozval se hvízd píšťalky, to už dorazil ředitel Godrik a odstartoval zápas.

Všichni byli skvěle sehraní a zápas samozřejmě vyhráli. Harry hned jak sedl na koště a odrazil se, cítil jako by nechal všechny starosti na zemi. Už nebyl ten, co má zachránit svět, ale obyčejný kluk, který se svými přáteli hraje famfrpál.

Když dosedli na zem, Harry konečně věděl co má udělat. Není čas litovat, musí bojovat.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Uběhl týden a Harry zjistil, že ostatní nejsou napřed. Dokonce věděl i něco víc. Celý týden si užívali a dělali si ze všeho legraci. Když se v pondělí shromáždili na snídani, čekali už tam na ně zakladatelé.

"Takže dnes začíná váš výcvik, naučíte se v něm věci, o kterých mnozí kouzelníci ani neslyšeli. Jste předurčeni změnit svět a já doufám, že nás nezklamete. V pondělí budete mít Přeměňování, v úterý OPČM, ve středu Lektvar, ve čtvrtek Kouzelné formule, pátek máte volno a o víkendu bude výcvik bojových umění.Navíc každý máte svůj hlavní předmět a ten budete mít večer po daném předmětu, kromě Harryho, který bude docházet na všechny.Jasné?"

"Jasné," zařvali sborově.

P.S.: Omlouvám se všem příznivcům Rona, ale já prostě nemám ráda. Nikdy jsem nechápala jeho přítomnost v týmu. Harry je odvážný a má velký magický potenciál, Hermiona je chytrá a Ron je prostě pitomec, co se pořád lituje. Tak jsem ho vyřadila.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Baffy Baffy | 21. února 2010 v 5:54 | Reagovat

kapitola ako vzdy super.tesim sa na pokracko.

2 Anna Anna | 21. února 2010 v 10:50 | Reagovat

Pěkná kapitola, moc se těším na pokračování.

3 Chantal Chantal | E-mail | Web | 21. února 2010 v 11:19 | Reagovat

Já mám na Rona naprosto stejný názor jako ty. :-D  Dobrá kapitola ;-)

4 enti enti | 16. března 2010 v 6:51 | Reagovat

jo to taky ho nemam moc ráda, ale ještě víc mi vadí Hermiona. Odporná šprtka a slečinka všechno-vim-všechno znam. Nesnášim ji!!!
Jinak povídka je zajímavá a líbí se mi. :-D

5 Zasněná* Zasněná* | Web | 30. července 2011 v 11:16 | Reagovat

Ehm, Rona taky nemusím, ale zase bych z něj nikdy neměla to srdce udělat smrtijeda... ale co. Třeba ho Harry zachrání. :D
Chudák Harry má toho tolik a ještě všechny predměty... asi bych se složila :D

6 Lilly Potter ml. Lilly Potter ml. | 13. února 2012 v 21:32 | Reagovat

suhlasimRon je debil ktory zavadza :-D

7 LooL LooL | 20. února 2013 v 15:03 | Reagovat

Jako bez Rona by to nemělo ten správnej šmrnc.. Nemůžou bý všichni dokonalý..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama