6.kapitola Věci se dali do pohybu

27. února 2010 v 5:00 | Kari |  Šance na štěstí

Zítra asi TWASKrásná žena seděla smutně v plné místnosti a přesto se cítila sama. Někdo jí tu chyběl a ona se stále nemohla z jeho ztráty vzpamatovat.

"Je mi to líto," promluvil Brumbál "hledali jsme ho opravdu všude. Všechna mudlovská i kouzelnická ministerstva jsou informovaná, ale stále nic. Už je to skoro deset let, myslím, že už není naděje. Ten kdo ten dopis psal se musel propadnout do země. Jako by zmizel z povrchu zemského." I na jeho tváři bylo vidět smutek. Kdo jen unesl malého Harryho Pottera? A kdo zachrání svět, jesli lord Voldemort opět povstane?

"My se nikdy nevzdáme," promluvil James Potter a obejmul svoji manželku kolem ramen.
Přítomen byl celý řád:Remus Lupin, Sirius Black, Alastor Moody, Dedalus Kopál, Frank a Alice Longbottomovi, Marlene McKinnonová, Emmelina Vanceová, Benjy Fenwick, Edgar Bones, Amélie Bonesová, Sturgis Tobolka, Caradoc Dearborn, Hagrid, Elfias Dóže, Gideon Prewett, Fabián Prewett, Aberforth Brumbál, Dorcas Loučková, Artur a Molly Weasleyovi atd... Všichni Harryho už hledali deset dlouhých let a přitom ho měl Brumbál přímo před nosem. Pod svícem je největší tma.

"Mami, ať mě nechá!" plakala malá rudovlasá holčička a běžela se schovat k Molly.

"Ronalde Weasley, nech už konečně svoji sestru na pokoji. Co si zase udělal?" řvala paní Weasleyová a její tvář začínala mít stejnou barvu jako její vlasy.

"Jéžiž, vy toho naděláte, je to jen malý ufňukánek. Někdy si říkám, jak vůbec může být moje příbuzná. Vlastně bych nejraději byl z úplně jiné rodiny, když se totiž řekne Weasley - znamená to zrzek a chudý!" řekl nasupeně Ron a nasupeně nakráčel do společného pokoje s tím "blbcem" Nevillem.

Molly zkameněla pod přívalem slov, co vyřkl její nejmladší syn. "Neměli jsme mu dovolit chodit, do té základní kouzelnické školy. Spřátelil se tam s malým Malfoyem a od té doby je to s ním k nevydržení." vysvětlila překvapenému řádu. "Miláčku," promluvila na Ginny "co se stalo?"

"Hrála jsem si s Nevillem na babu, chytl mě a zavřel do skříně, Neville mi musel otevřít. To ale Rona naštvalo a nadával mu, že je moták. Jako by mohl za to, že se u něj zatím magie neprojevila. Mami, a nemohla bych jet do Bradavic už tenhle rok?" chtěla Ginny matku obměkčit.

"Ne, máš ještě rok čas. A s Ronem to vyřídím, chudák Neville, takový milý hoch."

Všichni byli ticho, ale nevěděli, že to vše vyslechl ještě jeden člověk a ani nemohli, protože už byl dávno pryč.

Harry Potter seděl celou dobu na parapetu ve své podobě chameleona (kouzelnický chameleon se umí zneviditelnit). Měl celou dobu chuť zakroutit Ronovi krkem, jak si dovoluje takhle chovat Ginny. Vypadá to, že jeho zmizení dalo do pohybu víc věcí, než si myslel.

"Konečně si zpátky, už jsem o tebe měla strach," přivítala ho v hradu Kelly.

"Kde jsou ostatní?" zeptal se Harry, když uviděl prázdná místa u prostřeného stolu.

"Ale, Zac je zase někde zalezlý a čte jednu ze svých bichlí,Marlen zase něco míchá, no a Ann s Tobiasem, jsou taky někde zalezlí a ehm... ehm..."

"Jasně, rozumím. Stejnak mě pořád přkvapuje, že se dali dohromady. Vem si to, žijou vedle sebe jako sourozenci a pak se prostě jednou vrátí ruku v ruce."

"Nesnaž se odbočit od tématu," propalovala ho očima ,"kde si byl?"

"Na Grimmauldově náměstí. Vypadá to, že z Rona se stal nejlepší kamarád Draca Malfoye."

"Pěkně se kamarád vybarvil. Jo, teď proč jsem tě hledala. V osm máme být u ředitelně, nevím co po nás říďa chce."

"Budu tam." řekl Harry a co nejrychleji se vydal do společenské místnosti. Potřeboval chvíli přemýšlet, co se dozvěděl. Jeho rodiče ho stále nepřestali hledat, ale viděl tam i lidi, co měli být už dávno mrtví. Vypadá to, že jeho příchod přece jenom něco změnil k lepšímu.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

"Pozval jsem vás sem, protože dostanete nový úkol. Budete nasazeni jako agenti do Bradavic." promluvil Godrik a významně pohlédl na Harryho, kterému tato zpráva vyvolala na tváři úsměv. Pojede do svého druhého domova.

"Počkat a to nebude divný, že tam přijede Harry se svou podobou?" zeptala se chytře Marlen a udiveně zírala na Godrika.

"Nebude, protože bude mít dva sourozence a matku, kteří mu budou podobní," doplnil Godrik a nemohl se ubránit úsměvu.

"Cože!!!" zařvali všichni najednou.

"Do Bradavic nastoupí nová profesorka Věštění..." chvíle napětí"...Marlen Lenoxová a její děti Ann, Zac a Harry. Dále do Bradavic nastoupí sourozenci z Austrálie Tobias a Kelly Kliftovi." Marlen byla opravdu naštvaná, věštění považovala za zbytečnost.

Ale Harry ji uměl uklidnit:"To bude legrace, budeš si hrát na bláznivku, užiješ si to."

"To teda ano!"
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 27. února 2010 v 10:09 | Reagovat

Skvělá kapitola, už se moc těším na další. Snad bude brzy.

2 Baffy Baffy | 27. února 2010 v 15:24 | Reagovat

uz sa mi skoro ani nechce zase pisat ze je to skvele a tesim sa na dalsiu.ale aj tak rychlo dalsiu

3 Bella Bella | 28. února 2010 v 13:46 | Reagovat

Skvělí.....úžasný... :-D  :-D

4 Zasněná* Zasněná* | Web | 30. července 2011 v 11:22 | Reagovat

Chudák Marlen. :D To bude zajímavé...
Dobře, teď už nechci Rona na dobrou stranu. :D Aťsi hezky hnije u Voldíka...
Začínám vidět problémy... :D Ale doufám že se Harry setká s Lily a Jamesem a hezky si popovídají. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama