29.kapitola Tanya

27. března 2010 v 5:00 | Kari |  Together we are strong
Poslední kapitola, teď už jenom epilog.


Z pohledu Alice:

Měly jsme toho desně moc, nakupovaly jsme celý den a já se cítila jak v ráji. Můj sen se vyplňil. Nikdo si totiž nedovolil remcat, kdo by to taky místo mě zařizoval. Nejdříve jsme zamířily k svatebnímu salónu, kde jsme byly objednané. Měli tam bohatý výběr, ale Bellu hned uchvátili nádherné bílé šaty, byly nadýchané a lehké jako peříčko. I když pro nás by byl lehký i náklaďák. Hned si je vyzkoušela a vypadala úžasně, slečna, která si vybírala vedle na ni závistivě zírala. Díky vidině jsem zjistila, že se se svým manželem během měsíce rozvedou. No jó lidé, svatba jim nevydrží ani těch pár let co mají, co by asi dělala celou věčnost.

Domů jsme dorazily celkem brzy ( v osm večer), odcházeli jsme celou půl hodinu před zavíračkou, ale holky si to prostě nenechaly vymluvit. Za to my ale Bella slíbila, že zašťítí Edwarda, aby nic neviděl a vypne své schopnosti. Samzřejmě, že to ochotně přijala, stačilo udělat psí oči ... a trochu ... vyhrožovat dalšíma nákupama. Doma na nás už samozřejmě čekal Edward a já mu hned řekla, co nesmí. Přece mi neskazí moje dílo.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Den D, den svatby. Viděla jsem, že všechno vyjde, ale pak se mi tam připletlo něco, s čím jsem nepočítala. Tanya. Stále se nevzdala Edwarda a když si všimla pozvánky přiletěla sem. Pozvali jsem totiž i rodinu Denaly, ale kvůli ní to odmítli.

Rychle jsem svolala poradu. Bella ani Edward se to nesmí dozvědět, je to jejich den a žádná zamindrákovaná flundra jim ho nezničí, jinak se nejmenuji Alice Cullenová. Hned jsme vytvořili past, všichni jsme se připravili na louce, ke které jsem jí viděla přicházet a připravili se. Hned jak se objevila, měla jsem chuť skočit jí po krku, chtěla zničit tu oslavu na které se já dřu dnem i nocí a usmívá se jako měsíček na hnoji. Však mi ti ukážeme. Dala jsem pokyn Emmetovi a ten se po ní vrhl, neměla šanci a během chvíle jí pevně držel ve svém medvědím objetí.

"Co tady chceš?" zeptala jsem se jí i když jsem to dávno věděla.

"Jdu zachránit Edwarda, ta mrcha si ho určitě omotala okolo prstu jednou ze svých schopností. On miluje mě, vím to." bylo mi jí až líto, asi se z toho zbláznila.

"Asi tě zklamu, ale Edward ji opravdu miluje. Ta mrcha jak ty říkáš je totiž Edwardova Bella, Bella které dal přednost před tebou ještě když byla člověk a pak ji opustil jenom proto, aby jím i nadále zůstala. Nebuď naivní. On tě prostě nemiluje."

"To NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!" ježiš takhle nás uslyší. Mají sice vypnutý schopnosti, ale nejsou hluchí. Nevěděla jsem, co dělat. To ale za mě vyřešila Angie, vyšla z naší řady směrem k zmítající se Tanye a opatrně na ní zamířila svou ruku. Nechápala jsem, co dělá. V tom jako by do Tanyi uhodil blesk a její oči nabrali skelný výraz, přísahala bych, že vidím tu mlhu v nich. Angela naopak vypadala velice soustředěně o čemž soudilo její zamračené čelo. Všichni jsme na ní zírali a čekali, co se bude dít.

Po chvíli její soustředění povolilo a ona unaveně klesla do náruče Alekovi. Tanya nabrala opět normální výraz, co nám ale nešlo na mysl byl její úsměv. Angela se už vzpamatovala a také s úsměvem na ni promluvila. Vážně už začínám bláznit už nechápu nic okolo sebe.

"Tanyo, to je hezké, že jsi se ukázala. Ale jestli chceš stihnout letadlo do Austrálie, měla by sis pospíšit." Cože, dělá jako by se nic předtím nestalo. Tanya se mezitím rozloučila se všema, i když na ni zírali jako na blázna, a pak nejvyšší rychlostí vyrazila na nejbližší letiště.

"Udělala jsi to skvěle miláčku," pochválil Ang Alek a já konečně dostala možnost na vysvětlení.

"Co jsi udělala?"

"Vlastně jsem vám ještě neukázala svouj schopnost. Umím měnit vzpomínky. Právě teď si naše drahá Tanya myslí, že po ničem jiném netouží víc, než navštívit protinožce." Tak to je super schopnost, to bych dělala pořád. Vzala bych všechny na nákupy a pak bych jim vymazala vzpomínky, aby příště nemohli říkat, že už byli.

Až Alek nás upozornil na to kolik je hodin. "Měli bychom si pospíšit, jinak nás Bella zabije. Nesnáší když někdo chodí pozdě."

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Svatba se vydařila do nejmenšího detailu a já mohla být spokojená, teď jenom aby se vydařili i líbanky. Ale řekla bych, že ti dva se o okolí stejně nebudou zajímat. Na ostrově jsem pro Bellu zařídila společně s Jane úžasný šatník. Strašně jsme se při tom bavili a nestačil nám na to ani celé dva dny. Vykoupili jsme snad celé nákupní středisko a Carlisle, který je na mě už zvyklý, se zarazil na výpisem z účtu. Dokonce mu volali z banky, jestli mu ji někdo neukradl . To je přece urážka.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baffy Baffy | 27. března 2010 v 6:58 | Reagovat

super kapca, tesim sa na dalsiu. to s tanyou bola haluz.

2 Adienna Adienna | E-mail | Web | 29. března 2010 v 16:33 | Reagovat

to ze ci mu niekto neuradol tie peniaze, to je dobra myslienka =)) hh :-)  :-)

3 Sára Sára | 28. června 2013 v 11:06 | Reagovat

Prej že mu volali z banky, jestli ty peníze nikdo neukradl! :-D  :-D  :-D  :-D
Málem jsem se válela po zemi, jak jsem si to přečetla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama