7.kapitola Cesta vlakem

3. března 2010 v 5:05 | Kari |  Šance na štěstí

Kousky z HP1"Další školní rok,"pomyslel si Brumbál.

Tenhle ale přinese víc než by Brumbál čekal. Na školu nastupuje nová profesorka věštění, Sybila dostala velice dobrou nabídku ze soukromé školy. Leckoho ta nabídka překvapila, ale byli rádi, že se jí zbavili a doufali, že její nástupnice bude lepší.

Nebyli připravení na novou učitelku Marlen Lenoxovou!!!

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

"Rychle, takhle ten vlak nestihneme," peskovala všechny okolo Marlen.

"Chováš se jako moje matka," nedala si to líbit Ann.

Marlen se zasmála:"Zlatíčko, já jí teďka jsem."

Na nástupiště devět a tři čtvrtě nakonec dorazili včas, Marlen se s nimi jako správná matka rozloučila a pak se přemístila do Bradavic. Děti se mezitím usadili v prázdném kupé na konci vlaku. Nepoznali byste nikoho z nich. Z Harryho byl jedenáctiletý kluk s brozovými vlasy, ale oči měl stále jasně zelené. Ann byla dlouhovlasá hnědovláska také se zelenýma očima, vypadala věkově na třináct. Zac vypadal na dvanáct a měl hnědé vlasy, ale oči zelenomodré. Dále tu byli sourozenci Kliftovi, starší Tobias bloňdatý, modrooký kluk, který nastupuje do třetího ročníku a jeho mladší sestra Kelly měla krátké blond vlasy, hnědé oči a nastupovala do prvího ročníku.

Obyčejný kouzelník by v nich viděl malé rozpustilé děti, ale v nich dřímá moc. Na jejich bedrech leží osud celého světa. Oni jsou jedinou nadějí na porážku lorda Voldemorta.

Dveře kupé se otevřeli a stál v nich malý růžolící chlapec a dívka s hnědými rozčepýřenými vlasy. "Můžu si k vám přisednout?" zeptal se Neville vystrašeně a rozhlížel se po všech okolo.Hermiona naopak se na všechny usmála.

"Jistě," odpověděla za všechny Kelly a mile se na chlapce usmála. Když se vlak rozjel, Harry viděl Nevillovy rodiče, jak na chlapce mávají. Co by teď bylo, kdyby si Voldemort vybral Nevilla? Byl by Neville tak odvážný jako on? Harry získal svou sílu při pobytu u Dursleyů, ale Nevilla vychovávala babička. Dokázala by ho připravit na těžký úděl, "chlapce, který přežil"? Nemá cenu řešit, co mohlo být. Teď Harry musí zachránit svět před lordem Voldemortem!

"Ahoj, já jsem Harry Lenox a nastupuji do prvního ročníku. Tohle jsou mí sourozenci Ann a Zac." Ukázal na své kamarády.

"Hmm .... já jsem Neville, Neville Longbottom a ...jdu taky do prvního." odpověděl Neville a stále se díval do podlahy.

"Já jsem Hermiona Grangerová."

"A já jsem Tobias a tohle moje ségra Kelly."

V tom někdo rozrazil dveře. "Hledal jsem tě Longbottome, když jsem viděl tvé rodiče na nádraží. Takže nakonec nejsi moták. To je škoda, ale když se paktuješ s mudlovskými šmejdy," a ukázal na Hermionu ," nejsi od toho daleko." rozkřičel se Ron. Za zády mu stál Draco Malfoy a jeho gorily Crabe a Goyle.

"Měli byste odejít," varovala je předem Ann a výhružně si je měřila.

"Co mi tak můžeš udělat, huso?" zeptal se neopatrně Ron a hned to bylo. Všichni čtyři leželi na hromádce před kupé a nebyli schopni pohybu.

"Jděte si smrdět jinam," řekla naštvaně Ann a zavřela za nimi dveře.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Vlak pomalu zastavoval, ale Harry a jeho společníci už byli převlečení a připravení u dveří. Když se konečně dostali ven, začal Harry hledat Hagrida, což nebylo zas až tak těžké, když vezmeme, že je poloobr.

"Prváci! Všichni prváci sem!" byl slyšet Hagridův hlas přes celé nástupiště. Harry, Kelly, Neville a Hermiona se snažili k němu prorvat davem, ostatní se vydali k testrálům. U Hagrida už byla skupina prvňáků.

"No, tak všichni za mnou - eště je tu nějakej prvák? Dávejte pozor na cestu! Všichni prváci za mnou!"

Vydali se po úzké cestičce podél Zapovězeného lesa ,až se dostali na břeh černého jezera. Nad nimi se tyčili Bradavice. Několik žáků údivem vyjeklo.

"Do každého člunu jen čtyři," akorát se vešli. Hagrid měl jeden sám pro sebe. "Jedem." a loďky se dali do pohybu. Pomalu proráželi hladinu jezera a blížili se k honosnému hradu. Když vystoupili, zavedl je Hagrid do vstupní síně, kde na ně čekala profesorka McGonagalová.

"Vítejte v Bradavicích. Za chvíli začně slavnostní hostina na zahájení školního roku, ale ještě než zaujmete svá místa ve Velké síňi, každého z vás zařadíme do některé koleje. Jedná se o velice důležitý obřad, poněvadž po celou dobu, kterou tu strávíte, vaše kolej v Bradavicích bude něco jako vaše rodina. Budete chodit na vyučování spolu s ostatními ze své koleje, spát v kolejní ložnici a trávit volný čas ve společenské místnosti vaší koleje. Čtyři koleje naší školy se jmenují Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel. Každá z nich má svou vlastní historiia ze všech vyšli vynikající kouzelníci a čarodějky. Dokud budete v Bradavicích, získáte každým svým úspěchem pro svou kolej body, ale když porušíte školní řád, vaše kolej o body přijde. Kolej, která dosáhne nejvyššího počtu bodů, získá na konci roku školní pohár, což je veliká pocta. Doufám, že budete dělat své koleji čest, ať už se dostanete do kterékoliv z nich.

Ke slavnostnímu Zařazování dojde už za několik minut, před zraky všech ostatních studentů a profesorů. Doporučuji vám, abyste se do té doby pokud možno připravili."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 3. března 2010 v 11:34 | Reagovat

Skvělá kapitola, moc se těším na další. Jsem zvědavá na to zařování.  :-)

2 Baffy Baffy | 3. března 2010 v 12:26 | Reagovat

super.rychlo dalsiu.

3 Bella Bella | 5. března 2010 v 11:38 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá, jak budou rozděleni... :-D

4 Edith Edith | 5. března 2010 v 20:36 | Reagovat

Jojo, zařazování bude zajímavé. Podle chování bych Rona typla na Zmijozel... Ale nechám se překvapit.
Moc se těším na další kapitolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama