8.kapitola Zařazování

6. března 2010 v 5:00 | Kari |  Šance na štěstí
Takže další ŠnŠ a taky na týden poslední kapitolka. Máme prázdniny a já nebudu mít přístup k počítači. Moc se omlouvám a doufám, že na mě nezanevřete.
Kari


Harry se musel usmát, říkala to samé. Okolo nich se se zapředl téma na to, jak je asi budou rozdělovat. Hermiona si přeříkávala všechna kouzla, která se zatím naučila a akorát tím stresovala ostatní okolo. Všichni byli rádi, když ji vyrušil příchod duchů, kteří debatovali o Protivovi.

"Všichni sem!" zavelel ostrý hlas. "Zařazování začne za okamžik. Seřaďte se a pojďte za mnou."

Vedla je do Velké síně, kde už na ně čekal dav rozjařených žáků. Všechny oči se upírali jejich směrem, ale většina prvňáků si toho nevšímala, neboť je zaujal kouzelný strop nad jejich hlavami. Slyšel Hermionu, jak říká:"Je začarovaný, aby vypadal jako skutečné nebe. Četla jsem o tom v Dějinách bradavické školy."

Profesorka McGonnagalová je vedla ke stupínku před nímž se zastavili. Marlen se na pětici zasněně usmívala od profesorského stolu.V tom se ale síň uklidnila, neboť Moudrý klobouk začal zpívat: (berte to s rezervou, nejsem zrovna typ na básničky)

Za časů, kdy mě ušili,
už je to tisíc let.
Žili tu čtyři mágové,
jež doposud zná svět.

Podle starých pověstí,
je Salazar zradil.
A ukryl Tajemnou komnatu,
aby ho jeho dědic nahradil.

Avšak není to pravda,
stále spolu jsou.
A novou naději světa,
jejich žáci ponesou.

Šestice nejlepších kouzelníků
z celého světa.
Jež bylo předpovězeno,
že porazí Voldemorta.

Vždyť jejich vůdce
-silný a mocný.
Byl už proti Voldemortovi
mnohokrát nápomocný.

On je ten jediný,
před kým se pán zla třese
a to bude asi tím,
že to jistě odnese.

Teď na mě zbývá,
kam ty budeš patřit.
Neb já se nikdy nemýlím,
bude to tvůj domov navždy.

Tak který z vás do Nebelvíru,
se hodí pro svou odvahu a čestnost,
či do domova Roweny, tedy Havraspáru,
kde bystrou hlavu měj a bystrost.

Nebo do Helgina Mrzimoru,
kde nadevše je přátelství a čestnost,
či do Salazarova Zmijozelu,
kde čistá krev je hlavní přednost.

Však semkněte se bez urážek,
vždyť nedávná válka je toho důkazem.
Že nepřátelství mezi kolejemi,
je jen zla původem.

V síňi zavládlo po jeho proslovu napjaté ticho. Klobouk většinou, říkal jen minulost a vzpomínky, a teď předpovídá, co se stane. Dokonce ani Brumbálovi se nedostávalo slov. Až po nějaké chvíli opět promluvila profesorka McGonnagalová:"Až přečtu vaše jméno, přistoupíte sem a nasadíte si Moudrý klobouk na hlavu a on vás zařadí do koleje."

Harryho to po chvíli začalo nudit a tak si prohlížel profesorský stůl. Uprostřed seděl Brumbál a nalevo od něj bylo volné místo profesorky McGonnagalové, vedle seděl malý profesor Kratiknot a jeho protiklad Hagrid. Na druhé straně seděl profesor Quirrell, neustále se okolo vyděšeně rozhlížel. Harry by mu to i spolkl, kdyby nevěděl, že je to jen další Voldemortova fraška.

Profesorka Prýtová, Marlen, Vecterová atd...Vedle Harryho matka, bradavická ošetřovatelka. Nahradila Pomfreyovou, která odešlě na odpočinek.A vedle nich dva nejlepší přátelé James Potter, učitel létání a Sirius Black, který vypomáhal McGonnagalové s přeměňováním. Severus Snape se snažil od něj odsunout, co nejdál na kraj stolu, jejich vzájemné nepřátelství stále ještě nevyprchalo.

"Tobias Klift," zavolala McGonnagalová. Celá skupina tušila, kde skončí. Klobouk taky nezaváhal a hned jak se dotkl jeho hlavy zařval z plných plic "NEBELVÍR!!"

Po něm šla Kelly a skončila také v Nebelvíru, stejně jako Zac a Ann. Teď byla řada na Harrym.
"Harry Lenox," promluvila na něj profesorka McGonnagalová a strhla tak na sebe celou pozornost profesorského stolu. Všichni na něj zírali, neboť jim připomínal, že Harry Poter zmizel. Harry se pomalu vydal ke stoličce a nasadil si Moudrý kloubouk.

"Rád tě opět vidím Harry Pottere, pozdravuj ode mě zakladatele, až je znovu uvidíš.Řekni jim, že se mi po nich někdy stýská.Je tu bez nich hrozná nuda, i když teď byste mi to mohli vynahradit. Už se těším až tu bude něco, o čem náš Brumbál nebude vědět vůbec nic. Ale nepřehánějte to, máte tu své poslání a to je mnohem důležitejší, i když se rád budu dívat, jak budete vodit Brumbála za nos. Ale dejte si pozor na Snapea, jeho nitrozpit je na vysoké úrovni a vaše tajemství nesmí být prozrazeno."

Harry mu v myšlenkách odpověděl:"O to se neboj, Snape si na nás vyláme zuby. Bude asi pěkně naštvaný, když se nám nedostane do hlavu. Jeho hodiny si budu užívat, bude to jako za starých časů. Bude mě chtít schodit, ale já tentokrát vím možná i víc než on. Jé, to bude legrace! Tak strašně se těším. Tentokrát si školu doopravdy užiju. A co teprve Marlen, ta si bude svoji roli taky užívat. Druhé podání Trelawneyové, neměl jsem jí o ní vyprávět."
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | 6. března 2010 v 7:47 | Reagovat

Hej teďka jsem se nedozvěděla, kde Harry skončí...

2 Anna Anna | 6. března 2010 v 10:30 | Reagovat

Senzace, moc se těším na další kapitolu.  :D

3 Selene Selene | Web | 9. března 2010 v 14:56 | Reagovat

toto ani dokonalosť nevystihuje...xD

4 Caroline Caroline | 14. března 2010 v 11:50 | Reagovat

Teda... Takhle to useknout... Ach jo... chci vědět v jaké koleji Harry skončí i když je to jasné, určitě v Nebelvíru...Moc pěkné, moc se těším na další...

5 Alexia Alexia | 14. března 2010 v 22:01 | Reagovat

docela zaujimava poviedka som zvedava na pokracovanie :-D

6 Zasněná* Zasněná* | Web | 30. července 2011 v 11:29 | Reagovat

"Neměl jsem ji o ní vyprávět." Božská povídka, božská! :D

7 pajupajuli pajupajuli | 7. února 2013 v 8:49 | Reagovat

Náhodou je ta píseň skvělá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama