9.kapitola Plány

17. března 2010 v 5:00 | Kari |  Šance na štěstí
Jsem tu zpět! A s rovnátky.Všichni už začínali být netrpěliví, jen málokdy se klobouk rozhodoval tak dlouho. Kdyby tak věděli, že klobouk už byl rozhodnutý dřív, než se dotkl Harryho hlavy. On jediný si pamatoval minulou budoucnost, jeho nikdo nemohl oklamat. Teď zrovna Harrymu pomáhal plánovat jak nenápadně zmizet z pozemků, aby si toho Brumbál nevšiml. To je dost zapeklitý oříšek, když Brumbál ví o všem, co se děje.

"Je to jednoduché. V Bradavicích je protipřemisťovací bariéra, ale jsou místa, kde se přemisťovat dá. Tak třeba KNP (komnata nejvyšší potřeby), ale jen pokud to vysloveně řekneš, dále pak TK (tajemná komnata) - neboť Salazarova kouzla nikdo zrušit a hlavně o ní nikdo neví, je ztracená jako mnoho dalších ve starých legendách. A v případě nouze pak v Chropnící chýši, ale musíš dávat pozor, aby tě nechytil tvůj otec a jeho přátelé. Stále to tam o úplňku používají.

Ježuškriste! My jsme se zapovídali, jsi první s kým si po tisíci letech o něčem normálním. Celý rok se nudím, připravuji si píseň a práší se na mě na polici. Všichni mě totiž považují za starý klobouk který je dobrý jen na zařazovaní na začátku a pak mě můžou klidně na zbytek roku někam hodit. Sbohem Harry Pottere, ať se vám vaše poslání vydaří. Jsi velký kouzelník s velkým magickým potenciálem, ale tvoje síla spočívá v tvém velkém srdci." rozloučil se s Harrym klobouk a pak na celou síň zařval:"Nebelvír!"

Ten udiveně tleskal a prohlížel si svého nového člena, vždyť tam seděl skoro deset minut. I celý profesorský sbor na chlapce zvědavě zíral, jen Marlen se skelným pohledem hleděla vzhůru a nevnímala lidi okolo sebe, dokonce si ani nevšimla muže, který na ni se zájmem hleděl. Ve skutečnosti si totiž povídala s celou partou, debatovali o věcech, které Harrymu klobouk prozradil.

"Sejdeme se po večerce v KNP," poslal jim všem Harry myšlenku. Nechtěl to řešit teď.

"Neville Longbottom," vyvolala profesorka baculatého chlapce. Ten při cestě zakopl a dopadl k jejím nohám, když si nasadil klobouk, neklidně se vrtěl na stoličce. Klobouk ale po chvílce vykřikl:"Nebelvír" a chlapec si hlasitě oddechl. Úplně zapomněl, že má klobouk stále na hlavě a vydal se ke stolu Nebelvíru stále s ním na hlavě. Když si to uvědomil, musel ho vracet za hlasitého smíchu všech v síňi. Už celý rudý, ale rozesmátý od ucha k uchu se posadil k pětici a Hermioně.

"To je úžasné! Já jsem v Nebelvíru stejně jako moji rodiče. Myslel jsem, že mě pošle do Mrzimoru, taky o tom uvažoval, ale nakonec jsem tady. Není to super. Musím jim to hned napsat a taky babičce, pořád mi tvrdila, že nejsem dost odvážný na Nebelvír. Kdyby nebylo rodičů, asi by se mi u ní vždycky něco stalo. Všichni si už mysleli, že jsem moták, teprve letos v létě se u mě objevili schopnosti. Ona se vždy snažila, abych se musel díky nim zachránit. Třeba můj prastrýc Algie mě strčil z nejvyššího skokánku na mudlovském koupališti a já se málem utopil, od té doby mě rodiče k ní raději neposílají. A teď jí ukážu," naskakoval málem na židli.

A zařazování pokračovalo dál...

"Ronald Weasley," ten se pyšně usadil na stoličku a hned jak se klobouk dotkl jeho hlavy zařval:"Zmijozel!" Konečně někdo odhalil Ronovu pravou tvář, ten zatím doprovázen opovržlivými výrazy svých bratrů, namyšleně kráčel ke Zmijozelskému stolu a posadil se vedle Malfoye a jeho goril. Po něm už profesorka McGonagalová vyvolala jenom Blaise Zabiniho, který se dostal též do Zmijozelu.

Když utichl potlesk, povstal Albus Brumbál. "Vítejte. Vítejte v novém školním roce v Bradavicích! A než začneme s hostinou, rád bych vám ještě řekl několik slov, a sice: Vrták! Brekot! Veteš! Cuk! Děkuji vám!" všichni začali tleskat. Harry ale stejně jako předtím nepochopil význam těch slov, Brumbál se prostě nedal pochopit.

Na talířích před nimi se objevilo jídlo a všichni se do něj hladově pustili. Harry si prohlížel profesorský stůl - seděli tam jeho rodiče, kmotr, a další jemu známí učitelé a i Voldemort na temeni hlavy profesora Quirrella. Hraje si na ubohého koktavého a všichni mu to baští, i já jsem mu tehdy věřil. Kdo by ho taky podezíral? Pravděpodobnější byl bývalý smrtijed, nebezpečný a zlý Severus Snape.

Všichni už dojedli a profesor Brumbál opět povstal. "Takže ještě několik věcí. Tento rok nastupuje nová profesorka jasnovidectí slečna Lenoxová," Marlen se povstavila a síňí zazněl vlažný potlesk. "Dále stále platí zákaz vstupu do Zapovězeného lesa," Harry se usmál. To pujde asi těžko, když tam musí docházet. Mají tam základnu. "Dále je zákaz kouzlit o přestávkách na chodbách. V druhém zařijovém týdnu proběhne famfrpálová kvalifikace, každý kdo má zájem ať se přihlásí panu Potterovi.

A nakonec vám musím oznámit, že v tomto školním roce je každému, kdo nechce zemřít velice bolestivou smrtí, přísně zakázáno vstupovat do chodby po pravé straně v třetím poschodí." No jasně Chloupek!!!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | 17. března 2010 v 5:14 | Reagovat

Jak jsi to minula usekla, tak jsem se bála, že chceš Harryho dát jinam...ale máš super kapitolu :-D  8-)

2 Anna Anna | 17. března 2010 v 13:53 | Reagovat

Jako vždy skvělá kapitola, moc se těším na další, snad bude brzy. :-)

3 Winky Winky | E-mail | Web | 17. března 2010 v 14:49 | Reagovat

Krásná kapitola, moc jsem se na ni těšila. Máš tu akorát jednu nesrovnalost. James Potter je učitel létání, tak co tam dělá Hoochová?

4 Baffy Baffy | 18. března 2010 v 13:46 | Reagovat

super kapca.tesim sa na dalsiu.

5 Lensha.95 Lensha.95 | 18. března 2010 v 22:28 | Reagovat

skvela kapitola :-) kdy bude TWAS

6 Kari § Anne Kari § Anne | 19. března 2010 v 20:04 | Reagovat

[5]: Twas bude v sobotu

7 Caroline Caroline | 20. března 2010 v 13:44 | Reagovat

S Brumbálem si ještě užijou. Jsem zvědavá na pokračování.:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama