2.kapitola Nečekané střetnutí

21. dubna 2010 v 5:03 | Kari |  Staré předsudky
Tak trochu delší kapitola, doufám, že se vám bude líbit.


"Tatí, pospěš si,babička na nás už bude čekat. Já se tak strašně těším, babi slíbila, že mě naučí plést věnečky a pak je spolu budeme pouštět po potoce. Není to super!"

"Jasně, zlatíčko," pohladil Draco Cass po hlavě,"už skoro jsem." A začal si vybírat kravatu. "Tak kterou si mám vzít - tu černou a nebo tu šedou?"

Dívka se zamyslela a pak vytáhla z hromady jinou kravatu. "A co tu, kterou jsem ti dala k narozeninám." A podala Dracovi červenou kravatu s růžovými srdíčky. Draco se nuceně usmál, ale nakonec si řekl proč ne a uvázal si ji. Jako by mu záleželo na tom, co si o něm pomyslí všechna ta smetánka, která se dnes sejde u jeho matky. Stejnak mu bude celou dobu někoho dohazovat, minule ho nutila promluvit s každou dívkou od osmnácti do padesáti. IQ ani jedné z nich nepřesahovalo stovku. A každá se na něj lepila ať už kvůli jeho vizáži nebo kvůli jeho kontě v Gringottově bance. Byly tak kýčovité, vlastně mu všechny splívali - všechny byly zmalované, nafintěné, křečovitě se usmívali a snažili se ho sbalit.

Někdo zaklepal na dveře, Draco tam rychle došel a s trhnutím je rozrazil. Ve dveřích stál rozesmátý Blais a na sobě měl tmavě modrý společenský hábit a bledě modrou kravatu. Když uviděl Draca, rozesmál se na celé kolo a musel se opřít o futra, aby nespadl. Ten to neřešil a společně s Cass vyrazili za hranici protipřemisťovací bariéry, Blais je po chvíli následoval, jenom se musel uklidnit.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Překvapením pro Draca bylo, že když dorazili na oslavu, jeho matka někam odvedla Cass a jeho poslala ke stolu s jídlem. Cestou ale narazil na Blaise a ten ho dotáhl k pultu s alkoholem.

"No nevím jak ty," začal mluvit Blais," ale já se potřebuji nečeho napít, jinak dnešek nepřežiju."

"Někdy se divím," zeptal se Draco "jak si se ty mohl stát právníkem, když tak moc nesnášíš lidi."
"Všechnu komunikaci většinou obstarává Hermiona. Já vlastně držím jenom kapitál a dělám pár nějakých případů lidem, kteří mají stále problém s Hermioniným původem."

"Ale jak se zdá, ty s tím problém nemáš. Co je vlastně mezi vámi?" zajímal se Draco, ale snažil se vypadat nezaujatě.

"Zatím nic, ale brzy bude," chvástal se Blais už s noutnou dávkou alkoholu v krvi. Takže se Draco raději vydal hledat svoji matku, což nebylo tak těžké, když na sebe neustále strhávala pozornost. Našel ji v blízkém hloučku, kde zrovna s několika členkami jejich klubu debatovali o nějaké nové knize.

"Mami, kde je Cass?" zeptal se jí po té, co pozdravil zbylé osazenstvo stolu.

"Počkej, půjdu s tebou," a omluvila se svým známým, ale už jich měla taky dost. "Díky," řekla když se dostali pryč od zvědavých uší.

"Mami, kde je Cass?" zeptal se Draco podruhé a už byl dost naštvaný. Kde je jeho dcera??

"Vždyť za ní jdeme," řekla s klidem jeho matka a vedla ho k mostu, který vedl přes potůček, který obtékal celý pozemek Malfoyů (a to není zrovna málo). Když ho přešli, Draco uviděl několik dětí jak si na břehu hrají na babu, ale ani jedno z nich nebyla Cass. Jeho matka ovšem věděla kam jde a vedla ho dál podél potoka až se dostali na malou louku hned vedle potoka, celou posetou kvítím. A na ní seděla Cass s nějakou ženou, Draco jí neviděl do obličeje, protože k nim seděli zády. Jeho matku ovšem přítomnost ženy nějak nepřekvapila.

"Cass, zlatíčko, tatínek už se po tobě sháněl," při zvuku jejího hlasu se obě dvě otočili a Draco neměl daleko do mdlob.

"Hermiono...?" dostal ze sebe jen to. Co ta tady dělá?

"Ahoj Draco," pozdravila ho klidně a ladně se zvedla. Když se postavila, uviděl to, co mu předtím zůstávalo skryto. Měla na sobě nádherné  květinové šaty, které nádherně zvýrazňovaly její postavu. Nejraději by ... Ježiž, vždyť je otec dítěte!

"Babi, babi," dožadovala se pozornosti Cass, "Mia mě naučila plést věnečky. Víš,"začala se omlouvat,"chtěla jsem čekat na tebe, ale ty si nepřicházela. No a pak se to nějak semlelo, ale jestli chceš můžeš mě to naučit znovu," a objala rozesmátou Narcissu kolem pasu.

"Zlatíčko, vždyť je to jedno. Mia je ta nejlepší učitelka na světě a jsem si jistá, že ste se při tom i bavily. Tak a teď si jdi hrát s ostatními, myslím, že tě hledala Sue Bulstrodová." Když se malá odběhla, obrátila se Narcissa opět na Hermionu. "Drahoušku, všude jsem tě hledal. Sháněli se po tobě i dámy ze spolku."

"O těch mi raději nemluv, minule po mě chtěli, abych jim vysvětlila k čemu slouží televize a když jsem jim ji ukázala, tak si mysleli, že jsem někoho zavřela do malé průhledné skříňky. Trvalo mi hodinu než jsem jim vysvětlila o co se jedná. Stejnak nepochopím, proč mě mezi vás přijali."
"Víš proč, protože jsi na nejnadanější, nejchytřejší a hlavně nejkrásnější kouzelnice jakou kdy mělo naše magické společenství a to že si mudlovského původu. To už dneska nikoho nezajímá, jsi nejlepší přítelkyně Harryho Pottera, a teď si si udělala jméno i ve firmě. Všichni touží dostat se co nejblíž tobě."

"Lichotíš mi Ciss, ale sama víš, že přeháníš..." pokračovala Hermiona, ale byla přerušena Dracem.

"Počkat! Ciss?" nikdy si nepředstavoval, že jeho matce bude tykat  u mudlů narozená slečna Všechno-vím.

"Jistě Draco. Mia je má přítelkyně. Seznámili jsme se brzo po tvém odjezdu, pomáhala mi s rozvodem a sám vidíš jaký má talent. Zůstal mi skoro všechen majetek a Lucius má ke mě zakázané přibližování na méně než jeden kilometr. No a od té doby spolu chodíma na obědy, nákupy a podobně, dokonce ji přijali i do klubu. Stala se první "nečistokrevnou" členkou a od té doby se ubíráme jiným směrem. Už to není takové to tlachání o tom, co dělají manželé. Teď společně čteme, malujeme a pomáháme lidem. Přivedla nás na to právě Hermiona, něco podobného prý existuje i v mudlovském světe. Manželky bohatých a slavných nepracují, ale snaží se pomáhat lidem, kteří to potřebují."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baffy Baffy | 21. dubna 2010 v 7:11 | Reagovat

zaujimave.tesim sa na dalsiu

2 Adrienna Adrienna | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 22:20 | Reagovat

jo suhlasim

[1]:

3 Elis Elis | 4. června 2010 v 23:59 | Reagovat

To vypadá zajímavě...doufám, že brzo přidáš pokráčko...už to vidím, Draco nám sbalí Miu...žejo???...:D...rychle další...;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama