1.kapitola Nová Bella

15. května 2010 v 5:03 | Kari |  Nedůvěra

 Ale pak přišel ten velký problém...


Měli spolu jít na první společný lov. Vyrazili do blízké ho města, Bella si snad do té chvíle ani neuvědomila, že bude muset zabíjet lidi. Byla teď na vrcholu potravinového řetězce, jak jí řekla Viktorie a hned potom se přisála na krk jednomu muži v postraní uličce, který na ně celou dobu mrkal. A v té chvíli se Belle zvedl žaludek, viděla ten pramínek krve, který tekl muži po krku a jak ho pak Viktorie požitkářsky olízla. Nemohla se na to dívat a tak prostě běžela a běžela bez toho, aby věděla kam.

Zastavila se až, když krajina okolo ní začala nabírat bílou barvu. Málem doběhla až někam do Kanady. Už si dokonce začínala zvykat na to, čím je a teď přišla taková rána pod pás. Nechtěla být taková, nechtěla zabíjet lidi pro potravu. Sama byla člověkem a část jejího lidského já se ještě zachovala. Než aby to musela dělat, raději zemře. Měli pravdu, jsem zrůda. Jsem jako ty zlé královny z pověstí, které pili krev panen, aby si udrželi svou krásu. Nemám jinou možnost, musím zemřít!

Znovu se rozběhla,chtěla najít nějakého upíra, který by byl ochotný ji zabít. Od Viktorie se už dozvěděla, že zabít upíra není tak jednoduché a člověk to nedokáže. Jak ovšem přemýšlela, nevšimla si, že je jaksi jinde než si myslela. Ocitla se totiž v jednom ze slavných kanadských jezer. Ne že by jí to vadilo, vlastně to ani necítila. Její smysly totiž zaujalo něco jiného, cítila jakousi lahodnou vůňi. Jako směs bazalky a oregana, byl to přímo balzám na pálení v jejím hořícím krku. Snažila se zjistit, co v ní vyvolalo tuhle reakci, když se jí najednou něco otřelo o nohu, byla to ryba.

Pálení v jejím krku zesílilo a úplně bezmyšlenkovitě rybu s rychlostí chytla a přitáhla si ji k ústům. Studená tekutina jí smáčela hrdlo a pálení bylo uhašeno tou životodárnou tekutinou. Nikdy nezažila takovou slast, jako by její tělo znovu ožívalo. Až po chvíli si uvědomila, co vlastně dělá. Být upírem by nemuselo být až tak špatný, i za svého lidského života jedla ryby a teď si z nich prostě vezme něco jiného. Ale co jinak, protrpět si celou věčnost pro nic za nic.

Co kdyby zkusila žít, jako by se nic nestalo, jako by stále byla člověkem. Dostuduje a bude se snažit zapadnout do normálního světa dospívajících. Možná by to nemuselo být až tak špatný, mohla bych konečně žít svůj vlastní život a ne se jen ohlížet na ostatní. Už mám na to právo.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Bella teď žila v městě Kenora na břehu jezera Woods (Kanada). Chodí zde na střední školu, kde se samozřejmě ihned stala horkou novinkou. Začala se chovat jinak, už to nebyla ta uťáplá Bella, ale hrdá královna školy. Každý kluk na škole s ní chtěl chodi, i když ona je všechny odmítla, prý ma na kluky ještě čas. Každá holka na škole chtěl být její přítelkyně, získat trochu popularity postáváním v jejím stínu. Bella ani jedno z toho neřešila, cítila se konečně volná. Mohla se chovat, jak chtěla a nikdo ji za to neodsuzoval. Byla konečně taková, jakou si přála být: už nebyla nemotorná, nečervenala se každých pět minut. Teď úplně s klidem chodila v botách s patnácticentimetrovým podpatkem a nechávala se rozmazlovat od těch nejhezčích kluků na škole, kteří by se na ni před tím ani nepodívali. Líbila se jí ta ironie, kdo by v ní poznal její minulé já, masku za kterou se schovávala spoustu let tato Bella, která pomalu vyplouvala na povrch.

"Haló, země volá Bellu," mávala Belle před obličejem Jenny, bývalá královna školy. Ze začátku na Bellu žárlila, le teď se jí hodně držela, protože když Bella odmítala pozvání kluků, byla vždy na blízku, aby je utěšila. "Jdeš dneska na ten večírek u Bena?"

"Ještě nevím," dělala Bella, že se rozmýšlí. Samozřejmě, že tam půjde. Ale moc dobře věděla, že párty na které nebude ona. Bude ještě před začátkem propadák.

"To nám přece nemůžeš udělat. Víš, že večírky bez tebe jsou na nic, jediná ty umíš rozhýbat zábavu. Ale hlavně, všimla jsem si jak na tebe Ben kouká, určitě se o něco pokusí," Ben byl její bratranec, takže byl podle ní vlastně jediný kluk, se kterým by měla Bella chodit.

"Víš, že nejsem připravená na to s někým chodit. Jsem ráda, že jsem sama a nejsem omezována někým jiným. Nechci se někomu ospravedlňovat za to, že kouknu na nějakého jiného kluka. Chci si užívat života dokud jsem ještě mladá," a navíc moc dobře chápu o co ti jde, dořekla v duchu.
"Jo jasně, promiň,"začervenala se Jenny."Ale určitě přijdeš, že jo?"

"Když myslíš, možná se na chvíli stavím. Nepůjdem si teda koupit něco na sebe až skončí škola, už jsme dlouho nikde spolu nebyly," snažila se odvést téma.

"Určitě," souhlasila ihned Jenny. Kdo by taky nesouhlasil, když to za ni Bella všechno zaplatí. Ta si vydělávala psaním knih pod pseudonymem. Za poslední knihu dostala necelý milion. To ale samozřejmě nikdo neví, pro okolí je jediná dcera svých rodičů, kteří bydlí ve Washingtonu D.C. a nemají na i čas. Její matka je právnička a otec voják z povolání. Proto se přestěhovala sem, aby mohla žít v klidu a její rodiče jí posílají každý týden velmi ale velmi tučné kapesné. No řekněte, nešli by jste s ní na nákupy taky?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 WolfyPrincess WolfyPrincess | 15. května 2010 v 9:08 | Reagovat

wow těším se na další díl :) :-D  :-D  :-D

2 Baffy Baffy | 15. května 2010 v 10:54 | Reagovat

[1]: uplne suhlasim

3 enti enti | 15. května 2010 v 12:21 | Reagovat

ne nešla nemám ráda nákupy, ale je to moc pěkná kapitolka, čekám na další :D

4 Lenna Lenna | 15. května 2010 v 13:27 | Reagovat

Tak to určite nie. Nákupy neznášam. Ale kapča je pekná. Som zvedavá na ďalšiu :D

5 Iris Iris | 15. května 2010 v 15:23 | Reagovat

Kapitolka pěkná. Konečně má i Bella navrch, není jen tá slabá nána. :D

6 Susanne Susanne | 15. května 2010 v 19:12 | Reagovat

Nedůvěra...na tuhle povídku jsem se těšila. Kdy přibude další díl?

7 Lyvie Lyvie | 16. května 2010 v 11:06 | Reagovat

Jistě že bych s ní šla. Nákupy jsou moje vášeň :-)

8 Samantha Samantha | Web | 16. května 2010 v 18:48 | Reagovat

týýjo tvůj blog je bomba. Už dlouho jsem takový neviděla :) Začala jsem psát povídky a potřebuju nějakou tu kritiku, tak jestli by jsi měla čas tak mrkni na mé povídky:) a neboj kritika mi vadit nebude, naopak budu ráda ...

9 Kati Kati | 16. května 2010 v 21:15 | Reagovat

Konečně nějaké Stmívaní. Krásna povídka.. :D

10 Angelo Angelo | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 14:30 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama