23.kapitola Nový profesor OPČM

8. května 2010 v 5:00 | Kari |  Šance na štěstí
Příště už možná nedůvěra.Byl jeden z posledních podzminích slunečných víkendů. Většina studentů jej trávila venku, jen dědici potili krev v jedné nepoužívané učebně na druhém patře. Nesměli ztratit formu, přece jenom čekal je přece rozhodující souboj a hlavně nikdo nechtěl, aby ho nechal Salazar celý týden drhnout hrad kartáčkem na zuby.

"Expelliarmus."

"Protego."

"Coenum."

"Aquis." odrazil vlnou bahno Zac a zaútočil na Kelly "Irae."

Černému paprsku se Kelly lehce vyhnula saltem a ještě ve vzduchu na něj poslala zpomalovací kletbu. Tu ovšem on snadno vykryl. Boj byl vyrovnaný, vlastně to chvílema vypadalo, že si ani nechtějí nic udělat, jen si prostě tak hrajou - prostě děti. Ovšem posílali na sebe mocná kouzla bílé, černé, šedé a živlové magie. Místnost okolo nich pomalu ztrácela původního vzhledu, podlaha byla naprosto zničená stejně jako stěny. Mezi tím nepořádkem, zářili čtyři ostrůvky - místa, kde stáli ostatní dědici a okolo sebe měli silový štít.

Ale ani jeden z nich si neuvědomoval, že je může někdo slyšet. Jejich nový profesor Obrany proti černé magii, a pětinásobný držitel ceny za nejkouzelnější úsměv Týdeníku čarodějek,čestný člen Ligy na obranu proti černé magii, nositel Merlinova řádu třetí třídy a hlavně ten největší podvodník- Zlatoslav Lockhart se zrovna procházel po hradě, aby rozdal pár svých cených rad, když ho podivné zvuky přilákali k jedné staré učebně.

Opatrně otevřel dveře a podíval se dovnitř, viděl tam několik svých studentů jak se cvičí v kouzlech, která neznal. To mu ovšem nevadilo v tom, aby jim chtěl poradit. Zrovna se chystal je zkritizovat, když ho zasáhlo velmi silné kouzlo bílé magie - vědomí opustilo tělo a vydalo se na druhý břeh a pro ty nechápající prostě vypustil duši.

"Stop," zakřičela Marlen, která to celé sledovala z druhé strany místnosti. Teď se všichni seběhli okolo bezvládného těla svého profesora.

"Tak tohle je malér, co budeme dělat?" hystericky ječela Ann a snažila se ho přivést k životy, i když věděla, že je to marné.

"Na tohle sami nestačíme," promluvil rozhodně Harry," musíme zavolat Zakladatele a to rychle."

Všichni se postavili do kruhu a spojili ruce. Pak začali společně opakovat:"Anima una - jedna duše." Po tom, co to řekli asi po padesáte se konečně začalo něco dít. V okolí pohasla světla a v rohu se bez zvuku zjevilo čtyři postavy v dlouhých pláštích. Nechápavě pohlédli na dědici, ti jim jen ukázali na Lockharta a tak hned pochopili.

"Co se stalo?" zahřměl Salazar a rozzlobeně si je měřil.

"Malá nehoda," šeptla Kelly, která to kouzlo vyslala.

"Malá nehoda, vždyť zemřel člověk."

Teď se toho chopil Harry, je to přece gentleman a nenechá Salazara, aby Kelly trápil. "Je to stále lepší, než to, co se mu stalo v minulé budoucnosti, tam skončil kompletně bez paměti. Vlastně ji chtěl původně vymazat nám, ale nějak se mu to nepovedlo. Stejnak ho není ani moc škoda, v boji není vůbec platný. Neumí toho ani, co by se za nehet vešlo."

Salazar chvíli přemýšlel a pak už klidný promluvil. "Tak dobře, stejně se nedá už nic dělat. Budu se muset za něj vydávat, alespoň do konce roku, dva mrtví učitelé Obrany proti černé magii - to není zrovna popularita, kterou by Bradavice potřebovali. A hlavně na vás musím dát pozor, aby jste ještě něco nevyvedli."

Reakce na jeho slova na sebe nenechala dlouho čekat, všichni dědici na něj vyděšeně pohlédli. Teda ne všichni dědici, Marlen konečně docenila to, že je už matka. Sice stará a trochu tlustá, ale hlavně, že ji nebude učit Salazar.

Najednou Harry vybuchl smíchy, všichni na něj vyděšeně pohlédli. Na vysvětlenou řekl:"Zmijozel to pěkně schytá!"

Salazar se taky usmál, samozřejmě jen trochu. "To na sto procent, už dlouho hanobí moje jméno. Já nezačal s tím, aby se mohli vyučovat pouze čistokrevní. Jako by záleželo na původu a ne na schopnostech. Já jim ukážu, jak jim krev pomůže, když se je někdo pokusí zabít - nijak, bude stejně červená jako u mudlů narozených a stejně tak bude i téct."

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

"Vítám vás na druhé hodině Obrany proti černé magii," přivítal Salazar mile druhý ročník Nebelvíru a Zmijozelu. Vidím, že jste si opatřili všechny mé knihy, ale to opravdu nebylo nutné. Stejnak je ani nevezmete do rukou. Budeme  se učit prakticky. " Pak si ovšem všiml jedné zvednuté ruky,"ano, slečno Grangerová?"

Hermiona s náznakem pýchy promluvila nahlas a zřetelně. "Jen jsem vám chtěla říct, že jsem přečetla všechny vaše knihy pětkrát." (berte v úvahu, že se nikdy nezkamarádila s Harrym a Ronem a tak tedy nechápe, že kouzelníkem se musí člověk narodit a ne se to prostě našprtat)
Salazar si pod vousy zamumlal:"To já jsem je raději nečetl ani jednou," a pak se upřeně podíval na Hermionu a řekl. "To vám jistě pomůže, když vás někdo nebo něco napadne," Hermiona ihned zrudla a celý Zmijozel a i část Nebelvíru vybuchli smíchy.

"Je tady něco k smíchu, pane Weasley?"obrátil se Salazar na toho, kdo se smál nejvíc. "Ani o vás se nedá říct, že by jste zvádl to, kdyby vás někdo napadl."

"Tss," odpověděl s pohrdáním Ron ," já bych ho prostě povalil, byste se divil."

"Chcete to vyzkoušet," řekl s úsměvem Salazar ," pane Lenoxi," vyzval Harry, který ihned pochopil. "Poďte si tady dát s panem Weasleym takový malý souboj. Vyhrává ten, kdo povalí soupeře na záda."

Třída se ihned přesunula dozádu a se zájmem sledovala, jak jejich profesor připravuje místo na souboj. Včera se jim zdál úplně jiný, mysleli si, že je to namyšlený floutek a dívky z něj byly naopak úplně unešené, ale teď z něj měla většina strach. Něco se změnilo v jeho očích.
Harry s Ronem se postavili naproti sobě a nenávistně se měřili pohledy.

"Až napočítám do tří, vyšlete svá první kouzla," upozornil je ještě Salazar a pomalu začal počítat.
"Jedna .... Dva .....Tři."

Oba soupeři naráz vyřkli odzbrojovací kletbu a ty se ve středu srazili a vyrušili se navzájem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 WolfyPrincess WolfyPrincess | 8. května 2010 v 8:56 | Reagovat

Wow Chudáci zmijozelští, ten jim top pěkně natře :-D    už se těším na další kapču :D

2 Alexia Alexia | 8. května 2010 v 11:24 | Reagovat

tak to je velmi dobre sa mi to moc paci :-D

3 Iris Iris | 8. května 2010 v 12:18 | Reagovat

Nová kapitolka. Jsem ráda že je tu tak brzy. Těším se na další :D

4 Lyvia Lyvia | 8. května 2010 v 12:26 | Reagovat

Proč mám takový pocit že jsou ve druhém ročníku a ne v prvním? Oprav jsi to :D Jinak se mi to hooodně líbilo.. :-)

5 Slanka Slanka | 8. května 2010 v 14:59 | Reagovat

[4]:to spíš ty si to přečti znova vždyt je tam napsáno že se vrátili povelkejch prázkách takže jsou v druhym navíc v minulý kapitole byl i deník takže...

6 Baffy Baffy | 9. května 2010 v 7:39 | Reagovat

krasna kapca.tesim sa na dalsiu

7 Lenna Lenna | 9. května 2010 v 19:03 | Reagovat

Pekná kapča, myslím že niet čo dodať...

8 Susanne Susanne | 9. května 2010 v 19:18 | Reagovat

Zajímavý. Salazar v Bradavicích...hmm.. :D NO nic, jen ať je tu honem další kapitolka.. :D

9 Anna Anna | 9. května 2010 v 21:55 | Reagovat

Strašně moc děkuji že jsi dala svůj odkaz do kometáře který si psala na smejko35 :D . Už dlouho hledám tvoji stránku a nemohla ji najít, neboť sem ji měla uloženou v PC a měla jsem snim nějaký problém :-(. Nemohla jsem si ani spomenout na nazev stránky ani povídky, dokonce ani nijak :-? . Ještě jednou moc děkuji. A teď si jdu konečně přečíst kovitolky co tu přibyli za tu dobu. :D

10 Anna Anna | 10. května 2010 v 14:35 | Reagovat

Krásné kapitoly, moc se těším na další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama