6.kapitola

23. června 2010 v 12:00 | kari |  Nedůvěra
Hotovo, už jen poslední den do uzavření známek.


Jenny se opravdu řídila Bellinou radou a příští den přišla v té červené minisukni, k tomu měla černý top zavazovací za krk s velkým výstřihem a vlasy si pečlivě vyčesala nahoru, aby ji nepadal  ani vlásek z jejího dokonalého drdolu a stala se tak potenciální obětí upíří rodiny, která bydlela v jejich okolí. Když přijeli Cullenovi ještě se nenápadně zkontrolovala v zpětném zrcátku a vznešeně vyšla z auta s hlavou nahoře. Ovšem nekoukala se na cestu a šlápla do kaluže svou novou červenou lodičkou, o které s určitostí věděla, že z ní nepůjde skvrna odstranit. Je aféra však neunikla Emmetovi, který hledal na dnešek vhodný předmět vtípků a ten právě našel. Edward se samozřejmě koukl, kdo se stane obětí jeho bratra, takže vlastně Jennyin plán vyšel a Edward se na ni koukl, ale nic to s ním neudělalo, byl zvyklý na odhalené oblečení spolužaček, teda si to alespoň myslel.

Na parkoviště zrovna přijížděla Bella ve svém miláčkovi a když vystoupila, zalapali všichni svorně po dechu a Alice začala plánovat sebevraždu. Kdyby to snad bylo možný, přísahal by Edward, že ona je snad ztělesněním krásy na zemi. Měla na sobě kostičkované šaty bez ramínek (růžová + modrá + šedá), které sahali sotva pod zadek  a odhalovali všem její dokonalá stehna, což samozřejmě neuniklo Edwardovi, k tomu si lehce navlnila vlasy a vzala si růžové boty, které působili dojmem jako pro Popelku.

Bella vůbec nevnímala, jaký poprask na parkovišti způsobila a ladně se vydala přímo směre k učebně trigonometrie, ne že by to byl zrovna její nejoblíbenější předmět (vlastně by ho nesnášela nebýt té dokonalé upírské paměti), ale pořád lepší než tlachat s bandou upírů nebo puberťáků. Trochu ji zkalamalo, jak Edward reagoval na její "dárek", vůbec si Jenny nevšímal a jeho oči měli stále tu zlatou barvu, dosti zvláštní na upíra.

Třída se začala pomalu plnit lidmi a mezi nimi dorazil i Edward, ale jeho oči měli barvu té nejtmavší černé, jakou kdy Bella viděla, skoro jako černá díra. Ovšem, když se podívala do jeho očí, už neměla sílu se odtrhnou, jen tak na sebe zírala přes celou třídu a měli obrovské štěstí, že si toho nikdo nevšiml. Z jejich zamyšlení je vytrhl až zvuk profesorova příchodu.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Na obědě Jenny děkovala Belle za radu, Edward se na ni podíval, když šlápla do té louže, to si ovšem ona nepřipouštěla a myslela jak jí to nehorázně sluší. Dokonce se začala srovnávat s Bellou, proti které samozřejmě neměla žádnou šanci. Její myšlenky ovšem zaujaly Edwarda, neboť začala srovnávat jejich těla v plavkách a Bella rozhodně nepatřila k těm, které nosily jednodílné. Jeho oči začali černat ještě víc, pokud to vůbec bylo možné. Nevnímal rozhovor svých sourozenců, musel se koukat jenom na ni. Od první chvíle ho zaujala, chtěl o ní vědět vše, což by nebyl normálně problém s jeho darem, ale ona proti němu byla imuní. Někdy mu vadilo, jak lezl lidem do soukromí, ale teď by dal nevím co, aby slyšel alespoň jednu její myšlenku.

Bella mezitím na půl ucha poslouchala Jenny, ale hlavně plánovala další nákupy, přece jenom už celý týden nebyla, to je prostě hrůza. Jenže její plánování neuniklo jedné malé osůbce, která se samozřejmě nemohla držet stranou, hlavně když se jednalo o nákupy. A především, chtěla vědět, co je ta nová dívka zač.

Na nákupy Bella vyrazila hned po vyučování, jela do svého oblíbeného obchoďáku, ve kterém už ji všichni znali a mohli se přetrhnout, kdo ji co prodá. Nevšimla si, že její auto následuje ještě žluté porche, ve kterém se krčil jeden malý skřítek. Bella rozhodně nebyla troškař a tak začala nákupy ihned ve velkém stylu a nedělala si hlavu s tím, že na ni všichni civí, když si nese ke kabince málem půlku obchodu. Také většinu z toho si nakonec vzala, což asi cenově odpovídalo tomu, co ten obchod prodal za měsíc. Jejím dalším stanovištěm byl obchod s obuví, když byla ještě člověk, nesnášela boty na podpatku a teď se jich nemohla nabažit. Jen tak procházela obchodem a sem tam vzala nějakou krabici, když v tom ji pohled padl na tu nádheru. Byly to plesové střevíčky z kůže a na nártu byla ozdoba ze stříbra a s drahým kamenem, ovšem už měli jen jedny. Ihned se k nim rozběhla, aby jí je nikdo nesebral, ale napálila si to přímo do nějakého dítětě, které se k těm botám hnalo taky.

Z toho dítěte se nakonec vyklubala jedna z těch upírů Cullenů, Bella si ovšem nebyla jistá, jak se jmenuje, nějak Alice nebo tak něco. Chvíli byly obě rozhozeny tím nárazem, ale pak se obě najednou vrhly na ty boty, ale Belly byla o chvilinku rychlejší a boty už měla pohodlně usazené ve svém náručí. Alice se na ni nejdříve naštvaně tvářila, ale pak se usmála a natáhla k ní ruku.

"Myslím, že se ještě neznáme. Já jsem Alice Cullenová."

Bella na ni vyjeveně koukala, odkdy se upír představuje, než zaútočí. Pak si ale uvědomila, že jí neodpověděla: "Ahoj já jsem Isabella Swanová, ale říkej mi Iss." Podaly si ruce.

"Hele," začala lehce Alice, "když už jsme tady obě, nebudeme nakupovat spolu?" a  k tomu přidala navíc jeden ze svých psí pohledů.

Belle se sice nechtělo trávit nákupy s upírem, ale ty její oči ji přesvědčili. "Tak jo proč ne. Stejně už začala být trochu nuda."

Společně pak vyrazily do dalších obchodů a prostě si den náramně užívaly a úplně zapomněly na to, že vlastně o té druhé neví vůbec nic a měly by se držet od sebe dál. Obchody po nich vypadaly jako po tornádu, ale jejich majitelé si naopak třely ruce, neboť takovéhle obchody by se jim líbily. Společně Alice s Bellou obešly několik obchodů s oblečením, troje obchody s oblečením, dále klenotnictví, obchod doplňky, kabelkama, Belle se dokonce podařilo Alici dostat i do knihkupectví, kde ale Alice vybírala pro bratra. Bella naopak si to zamířila do svého oblíbeného rohu, kde se nacházely její knížky. Ve svých knihách si plnila svá životní přání, která byla nesplnitelná od té doby, co se stala upírem. Ne že by nějak přemýšlela o budoucnosti, ale určitě chtěla najít muže, kterého by milovala, založit rodinu a mít s ním děti, prostě klasický sen každé dívky, ale teď ji zbyla jen prázdná nekonečná existence.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 WolfyPrincess WolfyPrincess | 23. června 2010 v 13:20 | Reagovat

Wow náádhera těším se na pokráčko... Teda, takhle vykupovat obchody... Hlavně nikoho nebrat s sebou :-D

2 Lyvie Lyvie | 24. června 2010 v 15:11 | Reagovat

Tak tohle se nedělá. Krása..

3 Kelly145 Kelly145 | Web | 26. června 2010 v 10:11 | Reagovat

Kraaasny blog

4 Lenna Lenna | 26. června 2010 v 11:48 | Reagovat

Jéje. Naštvaná Alic. Supr díl :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama