5.kapitola

20. srpna 2010 v 22:44 | Kari |  Šance na štěstí II.
Další kapitola k Šanci a doufám, že se vám bude líbit.


Když se Zac pozorně podíval na návod, uvědomil si, že to nebude tak jednoduché jak si myslel. Většina z těch přísad byla lehko sehnatelná, ale kde má najít jednorožce v Jižní Americe. V těchto podmínkách nikdy nežil, jediné místo, kde se vyskytovali byl sever Anglie a Irsko. Ale i to bylo jednoduší než sehnat olej z ploutvokožce (pozor nepleťte si z ploutvonožcem), ten totiž vyhynul už před necelým stoletím. Na zemi se sice nacházelo pár ojedinělých a velice vzácných exemplářů. Ty se ale střežily víc než korunovační klenoty, tento olej totiž obsahoval velmi zázračnou tekutinu, která dokázala vyléčit účinky jakéhokoli kouzla. Proto byl taky na počátku minulého století vyhubeni, tento olej se prodával jako obrana pro nekouzlící členy rodiny (děti, staré lidi atd) v dobách, kdy kouzelnický svět trápil Gellert Grindewald. Později, když se pokoušeli ho zachránit, bylo už příliš pozdě.

Slyšel, že jednu lahvičku mají v Národním kouzelnickém muzeu v New Jersey. Nebyla jiná možnost, bude se tam muset vloupat. Bude se muset vloupat do nejstřeženější místnosti v celém muzeu, které každý rok vypisuje miliónovou odměnu tomu, komu se podáří se dovnitř a ven dostat. Stačí říct, že se to zatím nikomu nepodařilo! Teď se Zac dostal na křižovatku. Má to říct ostatním, nebo má mlčet? Věřili by mu vůbec, po tom všem, co protrpěl? Asi ne, mysleli by, že se zbláznil. Ale dokáže to sám? Vždy to bylo jeden za všechny, všichni za jednoho. A teď on bude bojovat sám za sebe a Kellly, za jejich lásku.

Rychle zbalil nejnutnější věci a navlékl na sebe černé oblečení, ještě zašel do sklepa a vzal si pár vylepšených mudlovských věciček, které tady nechal Harry, který si s nimi hrál o prázdninách. Vše narval do začaroavého ptle, který se otevře jen jemu a pak se neslyšně přemístil do uličky vedle muzea. Teď měl před sebou tu jednodušší část plánu, dostat se dovnitř. To nemusí být tak těžké pro něj jako dědice, ale cesta zpět představovala obrovské riziko, v té době už o něm nejspíš budou vědět a určitě ho nenehají odejít jen tak. Ale on to musí podstoupit pro Kelly.

Naposledy si překontroloval, že má všechno a zahalen do zastírajícího kouzla vyrazil k nejbližšímu křoví. Odtamtud si pozorně prohlédl okolí muzea. U dvěří seděli dva unavení strážní vyššího věku, kteří si čas krátili hraním Řachavého Petra. Dále tu byla kamera nad jejich hlavama a několik dalších jich bylo systematicky a pravidelně rozmístěno okolo celé budovy. Žádné místečko nebylo nezachyceno. Hlavním problémem u těchto kamer bylo i to, že odhalovaly všechny způsoby zakrytí. Neměl jinou možnost než doufat, že ho stražci neuvidí. Nasadil si vylepšené brýle pro noční vidění, které mimoto ukazovaly i magickou sílu kouzelníka. Tito dva byly naprosto neškodní, nezabrali by mu ani minutu.

Pomalu se vkrádal čím dál blíž k jednomu z okem a neustále se rozhlížel, jestli ho někdo nesledujeme, měl totiž divný pocit. Pomocí laseru vyřízl v okně díru, do které strčil ruku a okno otevřel. Pak se elegantně vyhoupl dovnitř a ze stínu hodnotil situaci. Nacházel se v historické části, která sousedila s přírodopisnou, kam se potřeboval dostat. Pomocí zvláštně svítící baterky odhalil magické senzory rozmístěné po celé místnosti, bylo opravdu překvapivé, jak jednoduché bylo se sem vkradnout pomocí mudlovské technologie.

Opatrně přešel celou místnost a na chodbě pomocí přísavek přeručkoval na strop, opravdu se mu nechtělo zneškoďnovat každou chvíli nějakou kletbu, strop nebyl vůbec zabezpečený, takže se v klidu dostal dlouhou chodbou až ke dveřím do přírodopisného oddělení. Bylo to nejstřeženější oddělení právě díky oleji z ploutvokožce.

Zacovi se moc nelíbilo, že je připraví o takovou vzácnost, ale život Kelly měl pro něj větší cenu. Ale slíbil si, že až se vrátí domů, věnuje jim velký finanční dar jako odškodnění za tu krádež.
Na dveřích byl velice silný štít, který i když selhal upozornil na svou chybu. Byl to dokonalý systém, který byl vynalezen teprve nedávno. Ovšem on měl něco, co oni neznali a to Harryho Pottera Chlapce, který přežil a který si krátil čas vynalézáním nových kouzel. Jako třeba portály. Vytvořil jednoduchý portál skrz dveře, který neobsahoval tolik magie a nemohl být zaznamenán citlivými senzorovými kouzly.

Pomalu se plížil a už měl na dohled vitrínu z toho nejkvalitnějšího skla, které se dokázalo ubránit i kletbě smrti, která jím neškodně prošla. Snažil se být, co nejpotišeji a postupoval stále vpřed opatrným krokem, aby nebyl odhalen. Najednou za sebou uslyšel šramot a než se ztihl otočit, už ho něčí tělo pevně přitisklo k zemi a jeho hůlka mu zmizela z ruky.

Vše bylo ztraceno."Čau kámo, kam si se nám to v noci vypravil?" zaksichtil se na něj Harry, jehož obličej byl od Zacova  sotva pět centimetrů.

"Ježiš, vy mi chcete přivodit infarkt," oddechl si Zac. "Myslel jsem, že mě chytli a zatím jste to jen vy."

"Jak jen my? A co tady vůbec děláš, neříkej, že ses dal na kapsáře, to by si mě teda zklamal."

"Do toho vám nic není," stál si na svém Zac.

"Je nám toho do toho dost, tak to vyklop. Děláš s tím tajnosti, jako by se jednalo o návod na sestrojení atomový bomby."

Zac na Harryho nechápavě hleděl a pak se zeptal:"Co je to atomová bomba?"

"To je ted jedno. Proč si tady?"

"Tak jo," vzdal to konečně Zac. "Ale slibte mi, že mě nebudete považovat za blázna a ani mě přerušovat. Všechno, co vám řeknu je pravda, i když to zní jako ty mudlovský bajky o kouzelnících. Kelly žije ..." nestihl doříct ani první větu a už ho přerušili. Každý ho začal objímat a říkat něco v tom smyslu, že by si všichni přáli, aby žila, ale že to bohužel není možný a takový ty prázdný kecy, kterýma ho neustále krmili.

"Ale já to myslím vážně!" zařval Zac. "Proč myslíte, že jsem tady. Na rituál navrácení duše do těla je potřeba olej z ploutvokožce a ten mají jedině tady."

Než to ale mohli dědici vstřebat, rozezněl se alarm. Někdo zaslechl, jak Zac předtím ječel a teď se tam řítili všichni kouzelníci v okolí deseti kilometrů.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyvie Lyvie | 21. srpna 2010 v 18:26 | Reagovat

Bože, ten Zac je debil... asi ho zabiju.

2 Anna Anna | 21. srpna 2010 v 23:48 | Reagovat

Pěkná kapitola.

3 Lexie Lexie | 25. srpna 2010 v 17:56 | Reagovat

Skvelá kapitolka......len keby sa neprezradili....inak dúfam že Kelly oživíš,lebo inak...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama