9.kapitola

7. září 2010 v 20:25 | Kari |  Nedůvěra
Takže jsem se konečně dostala k další kapitolce Nedůvěry. Najednou mě prostě napadla tahle zápletka a já prostě nemohla přestat. Jinak komentář potěší a popoženou mě v dalším psaní.


Přehlídka se opravdu vydařila a holky si nemohli vůbec stěžovat. Paul je za odměnu vzal do těch nejlepších obchodů, kde samozřejmě všechny znal a ti ukázali i něco, co měli pod pultem pro ty největší celebrity. Kdyby Alice nebyla upír, asi by to těžko vydýchávala. Doma zatím byla její rodina překvapena Bellinou aktivní účastí na přehlídce a mužská populace se zatím nestihla ani vzpamatovat. Když Bella vstoupila na molo a kamera se zaměřila jen na ni, tak Carlisle hlasitě polkl, Jasper vytřeštil oči, Emmet zíral s otevřenou pusou a o Edwarda se pokoušeli mdloby. A to si říkaj upíři a složí jedna holka s šatama. Jejich drahé polovičky je ani nijek neokřikli, sami měli, co dělat. Bella opravdu nemůže být normální člověk, vždyť je krásnější i než Rose.

"Ty vole," dostal ze sebe po chvíli Emmet a stále koukal na obrazovku, kde už byla reklama, jakoby doufal, že se Bella ještě vrátí. Normálně by už jednu dostal, ale dnes nebyla Rosalie nějak ve formě.

Celá rodina se pomalu vzpamatovávala, ale stále seděli u televize a tak Carlisle jako správný doktor pocítil potřebu chránit je před škodlivostí televize.

"Tak to bylo poučné, ale pro dnešek televize stačilo."

"Tati ne, prosím ne. Mě zachvíli začíná zápas, já to musím vidět, vsadil jsem si," zkuhral u Carlisleových nohou Emmet.

"Vidíš, tohle je příznak závislosti na televizi, vždyť se můžeš zeptat Alice, jak to dopadne. Poď se mnou, ztrávíme večer jako otec se synem," a táhl vyděšeného Emmeta do své pracovny, kde bu doporučil několik knih, na které Emmet vyděšeně koukal, jako by ho mohly sníst. Tohle se může stát jenom jemu, jak se teďka má dostat z Carlisleovy pracovny? To nepřežije, bude muset ztrávit celou noc bez Rosalie!!! To se ho snaží zabít? Poté, co si tuhle otázku položil, se zasmál. Vždyť on už vlastně mrtvý je.

Carlisle na svého prostředního syna vyděšeně zíral. On opravdu není v pořádku, vždyť on se směje nad tou nejkrvavější Shakespearovou hrou - Titus Andronicus. I u něj, přestože byl upír, ta hra způsobila, že se mu zvedal žaludek z toho množství prolité krve. Nevinné krve lidí. Ta kniha byla také jedním z důvodů, proč nepil lidskou krev, když ji totiž jako mladý četl, zařekl se, že cizí krev bezbranných nikdy neproleje.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Alice a Bella se rozjařené vracely z Paříže, samozřejmě, že jely 1.třídou a tak si to náramně užívaly. Vlastně přímo na palubě letadla pořádaly takový babinec. Pozvaly pár letušek, které byly v podobném věku ( v tom, na který vypadaly. Dovedete si představit babinec se stoletýma bábama ve věku Alice), pustily si nějaké romantické braky a Alice s Bellou vytáhly své nově napěchované kosmetické tašky, kde měly dohromady minimálně padesát laků. Když nákupy, tak pořádný. Letušky načaly i pár šampaňských a Alice s Bellou předstíraly jak děsně jim chutná, i když to bylo jako voda ze záchoda.

Nakonec, když už měly letušky lehce připito, so zahrály hru flašku. Opravdu se při tom bavily, hlaně, když jedna letuška měla dát pusu pilotovi, který byl o čtyřicet let starší. Ten na ni nejdříve vyděšeně koukal a křečovitě držel řízení, a když se vzpamatoval ...

"Fůj, to bylo hnusný," líčila svůj zážitek Sophie. "Normálně se mu odlupovala protéza a potom se mi snažil strčit jazyk do pusy. On si snad opravdu myslel, že se mu líbím. Je to starej úchylák."

Ostatní se tím divadlem výborně bavily a nevšimly si, že se k nim onen pilot blížil s opilým výrazem. Ale tohle vypadalo na něco hodně tvrdýho, podle toho zápachu. Čím blíž k nim byl, tím víc se smál a pak se vrhl na vyděšenou Sophii, která se vůbec nemohla strachem pohnout. Ihned jí svou vahou zalehl a ona neměla možnost se bránit. První se vzpamatovala Bella a popadla první, o jí přišlo pod ruku, bohužel pro pilota, to byla jedna prázdná láhev od šampaňského a pořádně ho přetáhla po hlavě. Pilot se bez meškání zkácel k zemi.
pilot

Letišti vydešeně zaječely a uskočili od jeho bezvládného těla, které se válelo na podlaze. Alice se mezitím šla podívat do kabiny a zjistila jednu znepokojivou zprávu.

"Máme problém a to dost velkej."

"Co se děje?"

"Pilotovala si už někdy letadlo?"

"Ne! Proč???"

"Všechno je jednou po prvé," snažila se o úsměv Alice. Normálně by se tak nebála, ona byla přece nezničitelná, ale co Bella a ostatní ty fajn holky, se kterýma se spřátelila??

"To nemyslíš vážně," Bella opravdu doufala, že je to vtip.

"Ale jo. Autopilot je sice zapnutý, ale přistát budeme muset my."

"A co kopilot?" snažila se Bella najít jiné řešení.

"Zlitej jako tenhle," s úšklebkem ukázala na tělo u jejich nohou. "Odpadl tam v křesle."

"Ale co uděláme?"

"Chce to hlavně klid, neříkejte nikomu, co se tady děje," nařídila Alice vyděšeným letuškám. "Nasaďte úsměv a uklidněte se, nějak to dopadne, nemůže to být až tak složitý."

"A sakra," zaklela Alice, když uviděl to množství různých tlačítek, světýlek a páček. Raději se teda posadila na sedadlo kopilota, kterého už předtím odklidili i s pilotem pryč, aby je nezahlédli ostatní cestující. Mohlo by to vzbudit paniku a to by jim v tuhle chvíli rozhodně nepomohlo.

"To chce klid," říkala si pro sebe nervozní Bella, když si sedala na sedadlo pilota. Nebyla si jistá, jestli to vzládne, ale rozhodně byla více v klidu než ostatní, dokonce i Alice vypadala hodně mimo, což bylo docela divný, když je upír. Jí se přece neůže nic stát, stejně jako Belle.

"Tak jdem na to," v Bellině hlase už byla slyšet jistota, když vypnuta autopilota. Blížili se už k letišti, dokonce i přijali hlášení z halvní věže, která jim určila ranvej. Ani se nepozastavili nad tím, že k nim mluvila Bella, dokonce vypli spojení, než jim vše mohla oznámit.

Pomalu snižovali výšku i rychlost a Alice Bellu navigovala na správnou ranvej. Blížili se k zemi a těsně nad ní vysunuli podvozek a s trochu větším žuchnutím dosedli na zem.

pokračování příště...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 entita entita | 8. září 2010 v 8:05 | Reagovat

haha skvělý sem zvědavá jak dopadne to jejejich přistání a co  na to řekne Alicinina rodinka :D doufám že brzy přidáš dallší kapitolku prosíím :D

2 Bella Bella | 8. září 2010 v 21:04 | Reagovat

Takhle to useknout, to jako není fér. ???

3 Baffy Baffy | 9. září 2010 v 8:30 | Reagovat

super kapca.to s tym televizorom a pilotzmi bola fakt bomba.teskutocne sa tesim na pokrecko

4 Lyvie Lyvie | 9. září 2010 v 15:05 | Reagovat

Dobrý. xD Má to zajímavý spád. :-D

5 Dominika Dominika | Web | 9. září 2010 v 17:57 | Reagovat

Tak to bolo dobre. Rýchlo pokračko.

6 Evanlyn Evanlyn | 9. září 2010 v 19:07 | Reagovat

takhle to useknout.. že se nestydíš.. no a ted rychle nějaký pokráčko :-) nemůžu se dočkat :-) kdy už to všichni zjistí :-) :-)

7 Pixie of Water Pixie of Water | Web | 13. září 2010 v 13:41 | Reagovat

Skvělá kapitola. Těším se na další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama