11.kapitola

5. října 2010 v 17:56 | Kari |  Nedůvěra
Už jenom pár kapitol, tuhle kapitolovku hodlám dokončit ještě než pojedu pryč. Jinak komentáře potěší.


Když se Bella vrátila domů, napustila si vanu plnou bublinek a celou hodinu v ní proležela a jenom relaxovala. I na ni byl tenhle maraton už na hranici snášenlivosti. Alice byla v pohodě, ale když se k ní přidal i Paul, tak to byl maraton. Až když voda okolo ní začala mít její teplotu, Bella vylezla a natáhla na sebe jedno dlouhé triko, které bylo jediným pojítkem mezi jí a jejím minulým životem. Bylo Jacobovo, Charlie jednou musel mimo město a tak musela přespat u Blackových, ale zapomněla si pyžamo a tak dostala tohle triko, které se majiteli už nikdy nevrátilo.

Aby zahnala nepříjemné vzpomínky na minulost, zapnula Bella počítač. Ihned jak se jí otevřel iGoogle, uviděla mezi zprávami Pohřešovaná Isabella M. Swanová zachránila cestující letadla z Paříže. A sakra. Po té, co si přečetla celý článek, začala nadávat ještě víc. Její krytí bylo prozrazeno, nikdo jí neuvěří, že jí je třiadvacet , všude  na dokumentech má osmnáct a hlavně se bála, aby se tyto zprávy nedostaly až k mámě. O tátu se nebála, neboť psychicky nevydržel ten tlak po její smrti, začal Charlie víc pracovat a při jednom zásahu, když vypomáhal v Seattlu, ho jeden muž střelil a on to nepřežil. Byly už to necelé tři roky, vlastně zítra bude výročí jeho smrti.

Než odjede někam daleko, musí se tam stavit, dělá to vždy. Počká až se setmí a pak prosedí u jeho hrobu celou noc. Vypráví mu o svém životě a starostech, vlastně úplný opak toho, co dělala za jeho života. Obou jim stačila jen jejich přítomnost a nijak moc se nesvěřovali. Ale od přeměny Bella cítila jako by jí to její malé krvavé tajemnství tížilo a stahovalo a ona se nemohla ani klidně nadechnout. Neměla komu to říct a tím pádem nemohla zapadnout mezi normální lidi.

Bella si zabalila jen pár věcí, ostatní si nechá poslat až poté, co najde své nové bydliště, a vyjela se svým autem do Forks. Sice to bylo 2 943 km, ale s jejím miláčkem, který má maximální rychlost 262 km/hod, to až tak dlouhá jízda nebude(no jo deset hodin, co je to pro upíra, který žije věčnost), hlavně když nemusí spát. (BMW M1 Hommage se vyrobilo pouhých 456 kusů).

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Cullenovi museli před svým odjezdem ještě vyřídit pár důležitých věcí, neboť předpokládali, že se za pár dní vrátí. Díky tomu získala Bella potřebný náskok, takže tam byla ještě dřív než oni, i když letěli letadle (Alice si pro jistotu nasadila černé brýle a zavázala šátek). Cullenovi vlastně ani nevěděli, proč tam jedou. Jako by honili stín Issiiny minulosti a snažili se to klubíčko lží rozmotat, ale zdálo se, že se to čím dál víc zamotává.

V Seattlu už na ně čekala vypůjčená auta z místní půjčovny, samozřejmě jejich značky. Pak rychlostí přes 150 km/hod vyrazili směrem k malému městečku jménem Forks, které se během několika málo let úplně vylidnilo. Mladá generace odešlě do měst a v městě už žili jenom starousedlíci. Kdysi tady Cullenovi žili, tehdy museli uzavřít smlouvu s vlkodlaky, kteří je i přes to pořád nepřestávali sledovat. Proto se sem už později nevrátili, sice je to několikrát napadlo, ale nechtěli se s nimi dostat do sporu. Teď se sem však vraceli z jiného důvodu, Edward nemohl na Iss zapomenout a ta si ho nehtěla pouštět k tělu a on potřeboval o ní vědět víc. Byla skoro stejně tajemná jako oni.

Ve měste zabočili k úřadu, kde se chtěli nenápadně zeptat, kde Charlie bydlí. Vevnitř byla za přepážkou jedna postarší žena, která si po telefonu s někým povídala, když je ale uviděla rychle se rozločila: Sethe, musím končit, mám tu lidi. Jestli chceš jídlo je v lednici. Ahoj." (pokud to někdo nepoznal, tak je to Sue)

"Dobrý den," promluvila Alice první a usmála se na neznámou ženu, která zvláštně voněla. "Hledáme Charlieho Swana, jedná se o věc majetkového vyrovnání."

Žena na chvíli zkameněla a pak se smutným pohledem odpověděla:"Bohužel vám nepomůžu, Charlie Swan před třemi roky, psychicky nevydržel ztrátu své dcery. Byla to velká ztráta pro všechny, všichni jsme ho měli rádi, byl to ten nejlepší šerif a přítel."

Cullenovi si prohodili jenom jeden pohled a Alice Sue odpověděla. "To je nám líto, tak to tu asi už nemáme, co dělat. Sbohem," a všichni se co nejrychleji pakovali pryč. Hned před budovou se zastavili.

"Sakra, myslíte tak rychle, že se mi rozkočí hlava!" zařval na ně Edward a tlačil si na spánky. Když se konečně uklidnil, začal odpovídat ostatním na jejich myšlenky. "Ano, vím co to znamená, musela všem ve škole lhát o svém původu... ne netuším, kde brala všechny ty peníze...Emmete mysli na něco normálního...ano Rose, opravdu mě zzajímá, co se s ní děje...jdeme na hřbitov."

Přijeli k staré tepané bráně s různými ornamenty, byla už dosti rezavá a když se do ní Edward opřel, hlasitě zaskřípala. Hřbitov vypadal celkově opuštěně, většina náhrobků už byla zarostlá a představovala jen kopeček trávy. Jen jeden opravdu zářil mezi ostatními. Byl z bílého mramoru a na vrchu seděl párek holubic.

Charlie Swan
Zemřel s jménem dcery na rtech.
Ten nejlepší z nás.

Na náhrobku ležela jen jedna černá růže, která výrazně kontrastovala s čiště bílým náhrobkem. Nic víc, jen ticho okolo. Edward si mysle, že ho šálí smysli, ale když přišel blíž potvrdilo se mu to. Cítil její vůni byla všude okolo a hodně intenzivní, musel tady být nedávno. Byli už blízko k jejímu tajemnství. Tolik toužil se o ní dozvědět první poslední, nebyla jako ostatní lidské nebo upírské ženy, byla jedinečná. Dlouho si to nemohl přiznat, ale ted prostě musel sám sobě říct, že byl blbec a nechal ji se oddalovat. Protože on ji miluje!

Pak bez toho, aby někomu něco řekl se pustil po stopě jejího pachu. Bez toho, aby se zajímal, jestli ho nějaký člověk uvidí se rozeběhl upíří rychlostí po její vůni, až se objevil u malého dvojpatrového domku, který vypadal stejně tiše jako hřbitov. Ale pak zaslechl tichý vzlyk, ale stále žádné srdce, to znamenalo jen jediné, byla tady ona. Ona, Isabella, dívka, kterou miluje. Ihned se dostal ke dveřím a protože byly otevřené, vešel dovnitř a neustále se rozhlížel kolem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evanlyn Evanlyn | 5. října 2010 v 23:19 | Reagovat

narosto úžasná kapitolka... jsem napnutá jak to vlastně dopadne :-) a smutná že to končí tak brzy :-) píšeš moc hezky :-)

2 entita entita | 6. října 2010 v 8:19 | Reagovat

nádhera... tahle povídka je naprosto úžasná. :D doufam že brzy přidáš další pokračování :D

3 Baffy Baffy | 8. října 2010 v 8:15 | Reagovat

super kapca. súhlasím s ostatnými, že prečo niečo tak dobre musí skončiť tak rýchlo.

4 Dominika Dominika | Web | 9. října 2010 v 18:56 | Reagovat

Super kapitola. Ja si už prosím pokračovanie. Prosím rýchlo ďalšiu.

5 Lív Lív | 14. října 2010 v 16:38 | Reagovat

Krásna kapča...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama