3.kapitola

16. listopadu 2010 v 5:00 | Kari |  Vyvolení
Delší kapitola, způsobená ředitelskýma volnama, které nám škola srdečně dala.Nastal den D, teda pro Lily. Dnes je totiž její svatba a Nikola (ke své velké radosti) se musela navléknout do červených šatů, protože byla hlavní družička. Nebyly vůbec hrozné, ale Nikol se na ně křenila, jako kdyby jedla citrón. Byly sytě rudé, přesně jako sněhurčino otrávené jablko, jak nezapomněla Nikol poznamenat, bez ramínek, pod prsami bílá stuha a těsně obepínaly tělo, že člověk měl strach, aby se v nich neudusil. Teprve u kolen se sukně rozevírala a z pod červené vykoukla vrstvená bílá spodnička. Celé to doplňovala bílá květinová výšivka. Kdyby to nesouviselo z povinnostmi drůžičky, Nikol by se o ně klidně poprala. Ty šaty byly prostě nádherný na to, že se nevěsty chtějí drůžičkám vždy pomstít.
Nakonec si ty šaty stejně musela navléknout, Lily byla naprosto neoblomná, svatbu měla rozplánovanou do nejmenšího detailu jako i to, jak dlouho jí bude trvat, než si ty šaty stejně nakonec vezme. Zbývaly ještě dvě minuty.

Pak se společně vložily do rukou objednané kadeřnice a maskérky a nechaly se rozmazlovat. Lily, stále ještě v negližé, měla své zrzavé vlasy jemně natočené okolo svého obličeje jako auru. A NIkol je měla stažené do tuhého černého drdolu, z něhož vypadávalo pár pramenů. Obě se jemně nalíčili a byli hotové. Teda skoro.

Lily Nikol jemně vyhnala, ať jde zkontrolovat, že už je vše připravené. Jak by taky ne, když už na ni čekali dobrou čtvr hodinu. James už celý nervózní přešlapoval u oltáře a neustále se za sebe ohlížel

"Ježiš, kámo, co ti je?" Sirius vůbec nechápal jeho chování. "Znáš ženský, všechno jim dlouho trvá," ale pak to stojí za to, domyslel si, když uviděl Nikol, která pomalu kráčela uličkou a zastavila se naproti němu. Po ní přišla malá holčička, která rozhazovala lístky bílé růže a za ní se vynořila Lily. Všem se zatajil dech, vypadala jako princezna z pohádky. Na sobě měla čistě bílé šaty bez ramínek s jemnou výšivkou, které na ní vypadaly přímo božsky. James nemohl uvěřit svému štěstí, že tato kráska bude za chvíli už jen jeho.
Kněz začal mluvit, ale James ho vůbec nevnímal a musel se neustále dívat na Lily. Takhle štastný byl naposledy, když Lily konečně souhlasila, že s ním půjde na rande. Už tehdy věděl, že ji miluje, věděl to od prvního okamžiku. Když ji poprvé uviděl v Bradavickém expresu, ale ona tehdy bránila Snapea a to ho možná zaujalo ještě víc. Ta její dobrota a laskavost a od té doby nechtěl žádnou jinou. Kolikrát se Sirius snažil namluvit mu nějakou jinou, ale on prostě nemohl zapomenout na svoji rusovlásku s uhrančivýma zelenýma očima.

"Jamesi Pottere, berete si zde přítomnou Lilian Evansovou a budete ji milovat a ctít, dokud vás smrt nerozdělí?" položil kněz tu nejdůležitější otázku, ale James ho stále nevnímal.

"Ehm, cože?" pak si ale uvědomil, na co se ho ptal a odpověděl: "Ano." Lily se jen tiše rozesmála, co mohla čekat od Poberty.

"A vy Lilian Evansová, berete si zde přítomného Jamese Pottera a budete ho milovat a ctít, dokud vás smrt nerozdělí?"

"Ano," odpověděla bez zadrhání Lily. Kdyby jenom věděla, jak brzo to bude.

Poté následoval jejich první manželský polibek a světu byli představeni manželé James a Lilian Potterovi.

Nikol tleskala s ostatníma a snažila se nenápadně utřít slzu, která značila její dojetí. Najednou se před ní objevil kapesník a pak na ni známý hlas promluvil: "Vem si ho!"

"Dík," vzala si od Siriuse kapesník a zády k ostatním si opatrně, aby neponičila make-up, utřela slzy.

"Tak co? Už si v pohodě?" zeptal se Sirius, když se otočila. "Zrovna tebe bych nehádal jako ten sentimentální typ, co brečí na svatbách."


"Ty taky nejsi typ, co schvaluje lásku na celý život a to si se tam podepsal jako svědek," odsekla mu rázně Nikol.

"Kdo říká, že ji neschvaluju, možná i já někde jednu mám," odpověděl záhadně Sirius.

"Jsi tu sám?"

"Jo, neměl jsem náladu s sebou někoho tahat. A co ty?"

"Já, já jsem tady s přítelem," začala ihned vymýšlet Nikol, která tu také byla sama. "Je to ten," rozhlížela se kolem," blonďák s červenou kravatou." A ni nevěděla, proč si vymýšlí. Aby potvrdila svoje tvrzení, přišla k tomu muži a když se do něj zavěsila, začala mu šeptat: "Můj bývalej mě pronásleduje, pomůžete mi?"

Muž, který se jí později představil jako John, se rozhlídl okolo, a když uviděl Siriusův naštvaný výraz, uvěřil jí.

Tak se stalo, že Sirius strávil zbytek svatby tím, že pohledem zabíjel Johna, ke kterému se tiskla Nikol, která se překvapivě dobře bavila. Ale uvědomila si své divné chování před Siriusem a pomalu jí začínalo docházet, že v tom bude něco víc. Možná by bylo lepší, kdyby měl každý napsáno na čele koho miluje, protože člověk se ze všeho nejvíc na světě bojí odmítnutí.

* * * * * * *

A než se všichni nadáli, začal jejich druhý rok na akademii, akorát s jednou velkou změnou, Alexandra nastoupila jako jejich nová učitelka formulí. Pánská část byla velice nadšená, takže to teda vadilo jenom Nikol. Pro ni byly hodiny formulí utrpením, nebon Alexa valnou část hodiny vyplňovala vyprávěním svých pracovních zážitků. Samozřejmě je jenom trochu vylepšovala. Vždy v nich hrála hlavní úlohu a nakonec všechny zachránila. Prostě skromnost sama. Kluci jí to neskutečně žrali a Nikol se jí snažila nezabít, prostě klasická škola.

Díky Alexe začala Nikol vypadat neschopná, nebot Alexa neustále vyvracela její názory. A tak se postupně Nikol zařadila mezi průměrné studenty. I ostatní profewsoři jí začali více prudit, jako by se jim najednou přehodila osobnost. I přesto se Nikol stále více blížila svému cíli a nevšímala si samotacích ostatních.

Nikol se začala cítit trochu odstrčená, Lily s Jamesem začali zařizovat dům v Godrikově dole a Sirius se jí taky poslední dobou stranil. Remus se poslední dobou stranil všech kvůli tomu pitomému zákonu o křížencách a k tomu všemu Alexandra a problémy ve škole. Přesto se zařekla, že to nevzdá.

* * * * * * *

"Nikol, co se děje?" ptala se své nejlepší kamarádky Lily.

"Ale nic."

"Nik!" řekla Lily rázným hlasem, kterému nemohla Nikol odporovat.

"Jen ta nová učitelka."

"Alex? James říkal, že je moc milá i Sirius."

"No jasně," zašeptala si pro sebe Nikol. "Akorát, že oni myslí nečím jiným než mozkem." Lily se jí zdála mimo dění. I když stále studovala na lékouzelnici, stávala se z ní už skoro druhá Molly Weasleyová.

"Pozvali jsme ji zítra na večeři, nechceš přijít?"

"Ne, mám něco s Johnem," ve skutečnosti ho zanedbávala kvůli škole a ani s ním nic neplánovala do budoucna. Byla to jen chvilková záležitost. Vydržela s ním další dva měsíce chvilkového randění mezi učením, pak se rozešli. Od té doby nikoho nehledala, soustředila se jen na učení a přesto stále nedosahovala dokonalosti jakou chtěla. A díky tomu si začala uvědomovat, že pokud chce být agentkou STEBALA, tak bude muset hodně obětovat a mnoho lidí ji nebude chápat ani ten její zápal.

I přes její snažení si Alex prosadila svou a Nikol zakončila výcvik mezi průměrnými žáky. Všichni, kteří prošli výcvikem, byli okamžitě zmobilizováni do oddělení bystrozorů na MČK (Ministerstvo čar a kouzel) a postupně nasazeni do akcí. Nikol si musela znovu prožít odstrkování jen kvůli jejímu pohlaví, ale tentokrát to nechala bez odezvy a tak utvořila malinký stát ve státě. A protože s ní nikdo nechtěl být ve dvojici, nebyla zatím nasazena do akce. Až jednou...

* * * * * * *

"Rosová (tak zkracují de la Rosa)," přistoupil k jejímu stolu jeden ze starších bystrozorů, který ji moc nediskriminoval. "Máš případ, jen ty, dodal, když se na něj nedůvěřivě podívala.

"O co jde?"

"Ale nějaká rodina požaduje ochranu a všichni ostatní už něco mají. Tady máš adresu," a podal jí pomačkaný papírek," máš tam být do půl hodiny," a spěšně odešel.

Nikol si zmateně vzala hůlku a v krbu zařvala:"Pecková 325, Edinburgh," zatočil se s ní svět v zelených plamenech.

Ocitla se v doela velkém, útulně zařízeném obývacím pokoji, který byl naprosto prázdný.

"Halo, je tu někdo?" avšak odpovědí jí bylo jen tiho, až po chvíli se z horního patra ozvaly nějaké kroky. Do obývacího pokoje vešel muž jen o málo starší než Nikol a vyděšeně na ní koukal.

"Co tady děláte? Jak jste se sem dostala?" zpustil na ni proud otázek, avšak než mohla Nikol odpovědět, promluvila žena, která se objevila v druhých dveřích.

"Miláčku, já jsem ji pozvala," Nikol se na ni divně podívala, viděla jí poprvé v životě. "Pojďte se posadit."

Teprve, když se všichni usadili, začala žena mluvit.

"Jmenuji se Andromeda a tohle je můj manžel Ted Tonks, on je mudla. Já jsem z čistokrevné rodiny a jistě chápete, že toto manželství je jim trnem v oku a právě proto jste tady. Moje sestra je velice agresivní a já se bojím, aby se nám něco nestalo, tedy ne nám, ale Nymfadoře. Nymfadoro!" během chvíle se dole objevila roztomilá dívka s zářivě růžovými vlasy," je metaformág," dodala matka hrdě.

"Můžu se jenom zeptat," začala Nikol," proč se to neřeší oficiálně?"

"Moje sestra je Bellatrix Lestrangeová."

Tak ted Nikol vše pochopila, i to proč sem dali jí. Proti nejlepší smrtijedce by neměl nikdo šanci a raději chtěli mít menší ztráty, co znamená jeden pěšák ve velké šachové partii. Byla to jen výhovorka jak se jí zbavit. Znovu se podívala na malou holčičku, jejíž vlasy pro změnu zářily zelenou a nos připomínal prasečí rypák.

"Ahoj, já jsem Nikol, ale všichni mi říkají Nik."

Dívka si ji nejdříve nedůvěřivě prohlédla a pak dala ruku do nastavené dlaně:"Já jsem Nymfadora, ale neříkej mi tak."

"Nemá ráda svoje jméno," dodala matka pro zaraženou Nikol. "Nechápu to, vždyť je to tak krásné jméno a jí se vůbec nelíbí."

Dívka nejdříve nevěděla jestli má odpovědět, ale pak se to vyřešilo za ní, neboť zakopla a rozplácla se jak dlouhá tak široká uprostřed obýváku, ale vůbec jí to nevadilo.

"Vy jste bystrozorka?" zeptala se zvědavě.

"Ano."

"Taky chci být bystrozorkou až vyrostu, abych takhle mohla chránit maminku s tatínkem. Viď, že mě to naučíš, Nik?"

"No, budu se snažit," odpověděla Nikol, která vůbec nestíhala.

"Ty jsi tak super," a objejmula překvapenou Nikol kolem pasu a její vlasy nabraly znovu žvýkačkově růžovou barvu, která ukazovala její přirozenou radost. Nikol tato dívenka ihned přirostla k srdci.

"Pojd, ukážu ti panenky," tahala jí Nymf někam do druhého patra, kde se Nikol náhle zasekla. Vstoupila totiž do ráje barev. Žádné věci v pokoji neměly stejnou barvu. Byl to oprvadový mix, ze kterého se člověku až motala hlava. Ještě to umocňovaly stěny pomalované různými obrázky a přehoz postele, který byl ze čtverců látek a tvořil dohromady jakousi mozaiku.

"Koukej," a podala Nikol postavičku s růžovými vlasy. "Je to taky bystrozorka," dodala a vysvětlila tím černý hábit s bysrozorskými znaky a hůlku vytaženou. Vlastně byla dost podobná Nymfadoře, asi tak bude vypadat až bude starší. "Je velmi dobrá, vždy mě zachrání, když mě v noci straší příšery," vysvětlovala dále dívka. "Jdeme si hrát, včera jsem dostala novou panenku, ještě jsem jí nedala jméno. Bude se jmenovat Nikol, po tobě," a přinesla jí do ruky krásnou panenku s hnědými vlasy,"ale není ti moc podobná," dodala plačtivě.

"Tak koukej," snažila se jí uklidnit Nikol. "Transformo," a panenka se začala přetvářet do zmenšené kopie Nikol.

"Je, ty jsi skoro jako já." (naráží na to, že je metaformág)

"Odteď budu s tebou pořád a budu tě chránit před příšerami," slíbila Nikol Nymf a podala jí panenku.

"Slibuješ?"

"Slibuji."

* * * * * * *
31.10.1979
Hlasitě hrála hudba a vyklizené místo na tanec bylo přeplněné svíjícími se maskami. Lily a James pořádali hallowenskou párty a pozvali své přátele, kteří jim pomálu zaplnili celý dům. Sami byli převlečemí za sultána a jeho otrokyni. Celý večer probíhal v uvolněné atmosféře, neboť se každý uvolnil, když měl obličej zakrytý. K tomu všemu ještě trochu dobře míchaného alkoholu a je oheň na střeše.
Nikol se na tuhle party vůbec nechtělo, neboť byla singl, protože John slavil Halloween se svými přáteli. Pozval ji, ale ona nechtěla prohlubovat jejich vztah a to by se seznámením s přáteli stalo. Takže teď byla sama uprostřed bavících se lidí a měla na sobě ten pitomý kostým, který jí vybrala Lily, kvůli kterému na ní pořád někdo zíral. Zrovna teď jí jeden brunet rengenoval pohledem od černého korzetu, kožených kalhot a vysokých bot až po ocásek a ouška. K tomu nádherné dlouhé nehty a bič. Ano, hádáte správně, šla za catwoman.
Najednou se nějaký chlap v cowboyském kostýmu přiblížil na méně než metr a začal se na ni sápat. Už ho chtěla usadit jednou dobře mířenou ranou, ale předběhl ji někdo, kdo se najednou objevil vedle ní. Stál před ní pirát, ale ne takový ten ze starých filmů, jak má jednu nohu, pásku přes oko a na rameni papouška. Ne, tohle byla opravdová ukázka pravé mužské síly, černé vlasy, pokřivený úsměv a z pod rozevlátých šatů se rýsovalo svalnaté tělo (já vím, že v té době ještě PzK nebyly, ale který pirát je krásnější než OB, možná ještě Jack). Nikol málem začala padat do mdlob. Tohle byl muž jejích snů.
"Nestalo se vám něco?" otočil se k ní a v očích měl stále trochu té vášně, se kterou právě vrazil tomu chlápkovi.

"Ne," odpověděla bez dechu Nikol a neustále na něj nepokrytě zírala, ale když si odkašlal, rychle se podívala na zem.

"Nechcete se jít projít někam, kde vás nebude nikdo obtěžovat," a nabídl jí rámě. Nikol z něj nemohla. Pravý gentleman!

"Jistě," a zavěsila se do něj.

Pomalu jí vedl domem až do zahrady, která byla speciálně upravena na dnešní den a zahradě vévodilo obrovské bludiště, jehož stěny dosahovaly neskutečné výšky.

"O co se pokoušíte, pane neznámý?" zeptala se jemně Nikol, která se už dostávala do svého živlu a už neměla chuť omdlívat, když se mu podívala do očí.

"Já?" zasmál se pirát. "Já o nic. Jen jsem chtěl jít daleko od lidí, aby vás už nikdo neotravoval."

"Jen vy."

"Vadilo by vám to?"

"Ani moc ne. Naopak, bylo by to víc než příjemné."

"Tak to jsem moc rád. Mě se totiž od vás nechce."

A pak ji prostě bez předchozího varování nebo nějakého jiného náznaku políbil. Bylo to jako výbuch čisté energie na obouch stranách a oni se k sobě ještě víc přitiskli.

Nikol pak bez přemýšlení mávla hůlkou, kterou měla schovanou v biči a oba je přemístila do svého bytu, kde se na sebe vrhli. A dál už asi všichni víte, co bylo.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | 16. listopadu 2010 v 16:07 | Reagovat

Nevím proč.. ale myslím si, že to byl Sirius.. :D.. skvělá kapča.. už se moc těším na další.. ;).. přidej ji brzy..

2 Baffy Baffy | 16. listopadu 2010 v 18:49 | Reagovat

samo ze siri.kto iny by to mal byt.inak super kapca,tesim sa na dalsiu

3 Lív Lív | 17. listopadu 2010 v 13:48 | Reagovat

Samozřejmě, že to byl Sirius. xD Líbí se mi to.

4 SasQa SasQa | 18. listopadu 2010 v 18:30 | Reagovat

Jenom jedno slovo: GENIÁLNÍ! :-D

5 Drobe Drobe | 20. listopadu 2010 v 13:10 | Reagovat

jůů.. skvělá kapitolka.. Taky s Elis souhlasím.. SIRIUS!!..

6 Lenna Lenna | 25. listopadu 2010 v 20:31 | Reagovat

Perfektne :D krasne :D

7 Luna Luna | 29. listopadu 2010 v 13:47 | Reagovat

Hej, kedy bude ďalší?! :-?

8 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 12. února 2011 v 18:38 | Reagovat

super obrázky tady

9 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 4. března 2011 v 15:25 | Reagovat

Máš to tu hezké

10 Teressska Teressska | E-mail | Web | 16. června 2011 v 20:34 | Reagovat

[1]:  kdo jinej :D

11 Miltoznix Miltoznix | E-mail | 9. května 2018 v 1:35 | Reagovat

viagra tablets
http://glviagragtr.com -   buy viagra no prescription
<a href="http://glviagragtr.com"></a> - viagra for women side effects find all posts by
generic pills online no prescription

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama